• Změna výše platby za ŠD

• Zřizovatelem byla nakonec stanovena výše úplaty za ŠD ve školním roce 2024/25 na 200 Kč za měsíc. Zkontrolujte si tedy prosím své platební příkazy. Bližší podrobnosti k platbám najdete přímo na stránkách ŠD.

• Plánované odjezdy autobusů ze ŠVP

• Odjezdy autobusů ze ŠVP Poslův Mlýn 21. června:

7.00 - 3.C, 4.A, 4.C, 5.A, 5.B, 5.C, 6.A, 6.B, 6.C, 7.B

8.00 - 2.C, 3.B, 7.A

9.00 - 1.A, 1.B, 1.C, 1.D, 2.A, 2.B, 3.A, 4.B

11.00 - 7.C, 8.A, 8.C, 9.A, 9.B, 9.C

Cesta do Mostu za běžných podmínek trvá zhruba 1 h a 40 minu. Upřesněný čas příjezdu obdržíte od svých učitelů.

Autobusy opět přijedou k zimnímu stadionu v Mostě.

• Registrační čísla dětí přijatých do přípravné třídy

• Níže je zveřejněn seznam registračních čísel dětí přijatých do přípravné třídě v naší škole.

Pro rodiče přijatých žáků se 6. 6. 2024 od 16.30 koná třídní schůzka v budově školní družiny a jídelny (vzadu za školou).

Těšíme se na Vaši návštěvu.

• Čtvero ročních období pro předškoláky - hřišťovka s opékáním

• Ve středu 29. 5. se od 16.00 koná poslední akce pro budoucí prvňáčky - hřišťovka s opékáním a jejich rodiče - třídní schůzky.

Sraz je před budovou školní jídelny (za budovou školy). Na začátku bude společný úvod pro rodiče i děti ve školní jídelně, poté se děti spolu s našimi vychovatelkami ze ŠD odeberou ven, kde je čeká hra a rodiče se mezitím dozvědí potřebné informace k nástupu do první třídy. Bude následovat slavnostní losování písmen jednotlivých tříd a poté je možnost si v areálu opéct něco na ohni (z vlastních zásob).

Těšíme se na Vaši návštěvu!

• Informace k ŠVP Poslův Mlýn

• Odjezd autobusů 2. - 9. třídy od zimního stadionu v Mostě – úterý 11. 6. 2024

Autobus č. 1 – 8.A, 8.B, 9.B, 9.C

Autobus č. 2 – 6.B, 6.C, 9.A

Autobus č. 3 – 5.A, 7.B, 8.C

Autobus č. 4 – 6.A, 7.A, 7.C

Autobus č. 5 – 2.C, 4.A

Autobus č. 6 – 2.A, 3.B, 5.B

Autobus č. 7 – 2.B, 3.A, 4.C

Autobus č. 8 – 4.B, 5.C

Autobus č. 9 – 3.C

Odjezd autobusů 1. třídy od zimního stadionu v Mostě – pátek 14. 6. 2024 v 8.30

1. autobus - 1.A a 1.B

2. autobus - 1.C a 1.D

Žák nemůže vyjet, pokud neodevzdá třídní učitelce (do 7. 6. 2024 (1. třídy do 12. 6. 2024)):

1. průkaz zdravotní pojišťovny nebo jeho kopii

2. prohlášení rodičů o bezinfekčnosti

3. zdravotní a očkovací průkaz

4. potvrzení o zdravotní způsobilosti - stáhnout v pdf

Další podrobnosti najdete na stránkách věnovaných ŠVP či v pokynech k pobytu pro 1. třídy a v pokynech k pobytu pro 2. - 9. třídy.

• Společná procházka pro mostecká miminka do dlaně

• Dětské a dorostové oddělení s perinatologickým centrem v Nemocnici Most se na nás obrátilo s prosbou o pomoc při propagaci následující skvělé akce (dole znění celé žádosti přeposíláme). S radostí pomůžeme...

A co vy? Zúčastníte se?

neděli 5.5.2024 se koná akce podporující nedonošená miminka „ Společná procházka pro mostecká miminka do dlaně“, která je součástí charitativní celorepublikové akce pořádané neziskovou organizací Nedoklubko.

V tento den je u jezera v čase 10.00 - 16.00 připraveno několik aktivit pro rodiče i děti s tématikou vztahující se k předčasnému porodu, bude možnost diskuze s odborníky na tuto tématiku nebo s maminkami nedonošených dětí. Je možné si online zakoupit startovní číslo a vydat se na procházku okolo jezera anebo se jen přijít podívat. Výtěžek z akce bude plně věnován našemu neonatologické oddělení, kde úspěšně pečujeme o miminka od nejnižších váhových kategorií (jsme jedním z 12 perinatologických center nejvyššího typu  v České republice).

S pozdravem a  přáním krásného dne

MUDr. Marie Váchová

primář

Dětské a dorostové oddělení s perinatologickým centrem

• Seznam registračních čísel žáků přijatých k základnímu vzdělávání

• Níže je zverejněn seznam žáků přijatých k základnímu vzdělávání do 1. třídy v naší škole. Seznam žáků žádajících odklad (přijetí do přípravné třídy) bude zveřejněn koncem května.

Nezapomeňte, prosím, na úvodní třídní schůzky pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče ve středu 29. května od 16.00.

Rozhodnutí o přijetí i nepřijetí si můžete vyzvednout od 16. dubna do 30. 4.  2024 na sekretariátu školy.

• Čtenářské dílničky

• Již tuto středu 13. března od 16.00 se u nás ve škole konají pro předškoláky a jejich rodiče Pohádkové dílničky se skřítkem Jarníčkem. Přijďte si k nám užít pohádkové hraní, tvoření a dramatizace v rámci akce Březen - měsíc knihy.

Vstup je hlavním vchodem školy.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

• Středeční lyžařské výjezdy na Klíny

• Navazujeme na v minulosti tradiční středeční lyžařské výjezdy na Klíny, které jsou určeny pro:

• úplné začátečníky - projdou výukou v tamní lyžařské škole
            • samostatné lyžaře a snowboardisty - budou pod kontrolou pedagogů lyžovat na sjezdovce.

Pokud bude dostatek zájemců, začnou výjezdy již ve středu 24. ledna.

Cena:

• LYŽAŘ + SNOWBOARDISTA: 340 Kč (autobus + lanovka) na každou středu + 100 Kč vratná záloha na čip (pouze při 1.výjezdu)
            • LYŽAŘSKÁ ŠKOLA: 550 Kč (autobus + 2 výukové hodiny ve skupině 3–5 osob)

Postup pro zájemce:

• pokud máte o výjezd zájem, sdělte toto třídní učitelce (učiteli) včetně informace, zda bude dítě chodit do lyžařské školy či zda je samostatný začínající či pokročilý lyžař nebo snowboardista
            • následně obdržíte papírovou přihlášku, kterou odevzdáte třídní učitelce nebo paní vychovatelce Cieslové v modré ŠD
            • podle počtu přihlášených rozhodneme, zda se dá výjezd uskutečnit a následně byste částku v pondělí uhradili

Bližši informace jsou součástí přihlášky (kdy a kde je odjezd a příjezd, jak s vybavením, co s sebou...)