• Erasmus+

Naše škola je zapojena do nového programu Evropské Unie s názvem Erasmus+. Hlavním cílem programu je podpora výuky a učení se cizích jazyků ve školách v zahraničí.

Výuka cizích jazyků na základní škole je důležitým krokem k tomu, aby se žáci byli schopni úspěšně domluvit a komunikovat v cizím jazyce.

Naši studenti jsou angažováni v projektu, který se nazývá „HRAJEME SI  S NOVÝMI SLOVY

Cíle projektu

• Podpora získávání jazykových znalostí a zvýšení soutěživosti u mladých žáků při výuce cizích jazyků.

• Zdokonalování se ve výuce cizího jazyka a podpora rozvoje jazykových schopností (ve věku 6-11let).

• Hlavním předmětem je však vychovávat u dětí respekt k jiným zahraničním zemím, možnost navázání mezinárodních přátelství, vzájemný respekt a tolerance.

Hlavní aktivity programu

• Výuka za pomocí her a již existujících praktik partnerských zemí.

• Výuka anglického jazyka online, pomocí interaktivních her a různých kreativních her uvnitř i mimo třídu.

Partnerské země

Velké Británie -  web

Španělska - web

Turecka

Rumunska

Projekt " Naše město"

Obsah: Pocvičení nové slovní zásoby - "Naše město" - popis zajímavých míst města a okolí, natočení videa, kde jsou místa představena a popsána v anglickém jazyce.

Činnost (aktivita) : Žáci zpracují informace o zajímavých místech svého města a okolí, zapíší si novou slovní zásobu a natočí se svým učitelem anglického jazyka video, které sdílí s partnery partnerských škol (velká Británie, Španělsko, Turecko, Rumunsko)

Zde je naše video...

eTwinning

Naše škola současně podporuje online spolupráci žáků a učitelů v rámci aktivity eTwinning. Spolupráce se školami z různých zemí je realizována prostřednictvím digitálních technologií vzdělávacích aktivit na dálku.