• Textová podstránka

• STRÁNKY  TŘÍDY  2. C  ( Mgr. Martina Korandová)

25.9.

• Úkol na prodloužený víkend - děti se mají naučit nazpaměť abecedu.smiley
        • V úterý 29.9. a ve středu 30.9. bude geometrie, děti si donesou pravítko a ořezanou tužku č. 3
        • V PRV se začínáme učit stromy, děti si nesou domů sešit, v němž mají zápis, dle kterého se naučí poznávat stromy.wink
        • Děti dnes psaly diktátsurprise (známkování bylo trochu přísnější, ale chtěla jsem vědět, jak to děti zvládnou, do ŽK jsem zapsala jen jedničkywink). Prosím rodiče, aby diktát podepsali.
        • Úkoly z AJ:

moje skupina - trénovat slovíčka z oblasti škola (dle učebnice str. 10-11, můžete využít internetovou učebnici kvůli výslovnosti, jsou tam i hry, info o této učebnici jsem Vám posílala na whatsapp na začátku září), v pracovním sešitě nakreslit 3 obrázky dle názvu.

skupina p. uč. Havelkové - trénovat slovíčka z oblasti škola, barvičky, v pracovním sešitě stejný úkol jako moje skupina.wink

20.9.

Přidávám pár nových informací:

• V hodinách českého jazyka už začínáme pracovat s fólií, ale některé děti ji ještě bohužel nemají, potom nemohou pracovat.surprise
        • Na stránkách jsou fotky z vyučování.laugh
        • Ve středu 7. 10. půjdeme v rámci vyučování do knihovny, kde budou děti pasovány na čtenáře.smiley

15.9.

• Chválím děti s jakou zodpovědností přistupují k hygienickým pravidlůmsmiley (možná to snášejí lépe, než my dospěláci...surprise)
        • Prosím rodiče, aby dohlédli na každodenní čtení dětí. Dnes se mi spousta z nich přiznala, že doma pravidelně nečtou..opravdu je to potřeba u všech, aby každý den alespoň chvilku četly!!wink
        • Děti z mé skupiny Aj mají úkol v pracovním sešitě, označený hvězdičkou. Stále procvičujeme barvy a rozhovory (What's your name? My name is Kate. How old are you? I am seven.)smiley
        • Ve čtvrtek budeme na VV malovat temperami, myslím, že je všechny děti mají!?wink
        • Doufám, že všem funguje elektronická žákovská knížka a můžete se kochat jedničkami!!!laugh

7. 9.

• Děti z mé skupiny Aj mají za úkol trénovat rozhovory v učebnici na str. 2 (tr. 1), mohou s rodiči nebo s plyšákylaugh, poslech najdete v internetové učebnici. Ještě mohou procvičovat barvy, ale to jim jde dobře.wink
        • Děti ze skupiny p. uč. Havelkové mají domácí úkol v sešitě (označený), dále mají trénovat barvičky.
        • Na hodinu Aj budou děti všech skupin nosit učebnici a sešit (co do něho malujeme a lepíme), pokud ho nebudou mít zrovna ve škole. Jiný pracovní sešit letos nemáme.

3. 9.

• Děti si nesou domů sešity, které ještě nemají zabalené, prosím o jejich dobalení.smiley
        • Chválím všechny děti za vzorné splnění prvního úkolu!!laugh (Opravdu nebyl nikdo, kdo by neměl vyplněnou žákovskou knížku!)
        • Prosím o zaplacení balíčku sešitů 270 Kč.
        • Ve čtvrtek bude končit vyučování ve 12.25, potom budeme chodit společně na oběd.
        • V pátek bude vyučování končit ve 12.45, na oběd budeme chodit celá třída v 11.40, potom se tudíž poslední hodina posune.
        • Po obdržení a kontrole všech mailových adres Vám budou zaslány přístupové údaje do elektronické žákovské knížky, kterou od letošního školního roku budou děti mít.smiley
        • Papírová žákovská knížka bude sloužit pouze na omlouvání dětí, potvrzení výběru peněz, zapomínání a jiné sdělení.

26. 8.

Prázdniny se blíží ke svému konci a my budeme pomalu vplouvat do 2. třídy!! Podle fotek, které jste mi posílali je zřejmé, že si děti prázdniny skvěle užily.laugh (Ve třídě už na ně čeká foto nástěnka.)

Zde je pár prvních informací k začátku nového školního roku:

• Sejdeme se 1.9. chvilku před devátou hodinou na školním hřišti. Děti si odvedu do třídy, kde budou asi 30 minut. Kdo nebude mít před školou doprovod, půjde do družiny. Družina bude fungovat normálně až do odpoledních hodin.
        • Obědy budou od středy 2.9. (V úterý mají oběd jen děti, které půjdou do družiny, je však nutné to nahlásit v jídelně.)
        • Ve středu 2.9. končí vyučování v 11.40 (ještě se učit nebudeme).
        • Od čtvrtka 3.9 se budeme učit dle rozvrhu.
        • Ve čtvrtek 3.9. se koná  třídní schůzka (17,00 v naší třídě).