• 1. B

PANÍ UČITELKA MGR. MONIKA MRVÍKOVÁ

30. 9.

• V pátek 2. 10. se budeme učit v družině u jídelny kvůli volbám. Končíme po čtvrté hodině v 11, 40. Děti přijdou hlavním vchodem do školy a nepůjdou do šatny, počkají na mě před třídou.
      • Na matematiku potřebujeme pravítko a tužku č. 3.
      • Od října budu již normálně známkovat.surprise Pokud se objeví nějaká horší známka, je to signál k tomu, že by děti mohly doma více procvičovat danou látku. Nebudeme se na ně proto zlobit, ale budeme se snažit jim co nejvíce pomoci. Děkuji všem za spolupráci.

24. 9.

• V pátek 9. 10. půjdeme v rámci vyučování do knihovny, kde budou děti pasovány na čtenáře.
      • Prosím rodiče o spolupráci při procvičování ČTENÍ. Děti by si měly pravidelně číst. Některé s tím mají opravdu veliký problém. Neumí se orientovat v textu, neví mnohdy, o čem čtou. Zkoušíme také, aby si samy přečetly zadání úkolu, pracovaly více samostatně. Doufám, že se to bude jen zlepšovat.smiley
      • Učíme se také sčítání s přechodem desítky. Některým ale stále dělá problém sčítání a odčítání do deseti, což už by měly zvládat bez potíží. Prosím, občas s dětmi procvičte. Děkuji Vám za spolupráci.

6. 9.

Informace z třídní schůzky:

• Ve škole zvýšená hygienická opatření (dezinfekce, hygienická pravidla při obědě). Je nutné hlásit, pokud budou muset být rodiče nebo děti v karanténě. Neposílat do školy děti, které jeví známky nachlazení.
      • Děti dostaly učebnice a sešity, prosím o obalení.
      • Po obdržení a kontrole všech mailových adres Vám budou zaslány přístupové údaje do elektronické žákovské knížky, kterou od letošního školního roku budou děti mít.
      • Papírová žákovská knížka bude sloužit pouze na omlouvání dětí, potvrzení výběru peněz, zapomínání a jiná sdělení.
      • Vybírám: 260 Kč na balíček sešitů a čtvrtek, 150 Kč na sportovní hry, 100 Kč - dobrovolný příspěvek na školu.

28. 8.

Moji milí žáčci a milí rodiče,

prázdniny jsou u konce a nám nezbývá nic jiného, než se na tu školu těšit.smiley  Já se na všechny nastávající druháčky už opravdu moc těším a přeji nám všem, ať je další školní rok klidný a pohodový a hlavně veselý. Na WhatsApp jsem poslala rozvrh, abyste dětem mohli naplánovat kroužky. Pokud dojde k nějaké změně, budu Vás informovat.

Organizace prvního týdne:

• Sejdeme se 1. 9.  v devět hodin na školním hřišti. Děti si odvedu do třídy, kde budou asi 30 minut. Kdo nebude mít před školou doprovod, půjde do družiny. Družina bude fungovat normálně až do odpoledních hodin.
      • Obědy budou od středy 2. 9. (V úterý mají oběd jen děti, které půjdou do družiny, je však nutné to nahlásit v jídelně.)
      • Ve středu 2.9. končí vyučování v 11.40. Děti si přinesou v aktovce penál, svačinu, přezůvky, průhledné obaly na sešity. Budou dostávat učebnice. Prosím alespoň do dalšího týdne obalit učebnice i sešity.
      • Od čtvrtka 3.9 se budeme učit dle rozvrhu.
      • Ve čtvrtek 3.9. se koná  třídní schůzka 17, 00 v naší třídě.

12. 8.

Prázdniny nám ještě běží a já Vás nerada ruším během léta. Na přání některých rodičů posílám, co je potřeba připravit do druhé třídy.

Učebnice dětem rozdám během prvního týdne v září a bude potřeba je obalit. Objednala jsem všem v červnu balíček sešitů, pracovních sešitů a čtvrtek. Peníze budu vybírat během září. Prosím také koupit obyčejné, průhledné obaly na sešity A5 (5 krát).

Další pomůcky:

• penál: 2 pera, obyčejné tužky č. 2, pastelky, nůžky, tužkové lepidlo, guma.
      • kufřík nebo krabice na VV: vodové barvy, štětce (1 plochý a 2 kulaté  - větší a menší), tužkové lepidlo větší, kelímek na vodu, podložka na lavici, pastely GIOCONDA, voskovky, modelína. Určitě mají děti některé věci ještě z první třídy.
      • látkový pytlík na cvičební úbor - věci do tělocvičny i na hřiště.
      • ubrousek na lavici na svačinu, přezůvky.

Přeji krásný a pohodový zbytek léta.