•  


     


                                                  Vítám vás ve školním roce 2022 / 23

                                                                      ve třídě   5. A

     

                                           

     

    Od pondělí 26.6. do čtvrtka 29.6. končí vyučování v 11.40. V pondělí přineste učebnici Čj, budeme vybírat.

     

    Nezapomeňte ! 

    V úterý 13.6. odjíždíme do ŠvP v 7 hodin od zimní haly. Neparkujte na místech pro autobusy. Buďte tam tak o 10 minut dříve. Jedeme autobusem č. 3. Ostatní pokyny jste již obdrželi. Komu se dělá špatně, dejte kinedryl dříve + nějaký sáček. Děti budou mít na místě oběd, tak jen menší svačinu. S sebou ať si děti vezmou všechny sešity, pracovní sešity,učebnici čj, penál, knížku na čtení (svoji).

     

    26.4. se konají třídní schůzky v 17 hodin v naší třídě.

    18. května jedeme na výlet do Prahy. Cena 500 Kč, autobus 350 Kč + 150 Kč vstupné na 1.okruh Pražského hradu. Prohlédneme si Chrám sv. Víta, Zlatou uličku, půjdeme přes Karlův most na Staroměstské náměstí (Orloj), zakončíme prohlídku Prahy na Václavském náměstí.

     

    V pátek 10.2.jedeme do divadla. Návrat po 12 hodině, děti jdou po návratu a obědě hned domů.

    S sebou pouze svačinu,pití, teple se obléci.

     

    V úterý 31.1. končí vyučování v 11.40. Pololetní vysvědčení se rozdává čtvrtou vyučovací hodinu ( výpis).

    V pondělí 16.1. jdeme na přednášku -  2. světová válka. Odcházíme ze školy po 3-tí vyučovací hodině. Vracíme se normálně na oběd.

     

    Přeji všem šťastný nový rok, mnoho zdraví, spokojenosti ,splnění všech přání a předsevzetí. Tř.uč. J.P.

    Fotky z vánočních trhů, knihovny i z muzikohraní jsou ve fotogalerii.

    22.12. máme vyučování do 11.40, děti si budou předávat dárečky, uděláme si vánoční posezení s čajem a cukrovím( takže nenoste učebnice).                                                                    

    V pátek pořad Muzikohraní,přinést 70 Kč. Jde o  hodinu Hv, takže věci na vyučování jako normálně.

     

    V pátek 9.12. jdeme do knihovny na přednášku spojenou s promítáním - Hvězdná obloha a sluneční soustava. Přednáška začíná v 9 hodin, ze školy odcházíme po 8 hodině. Děti si vezmou svačinu, jelikož přednáška trvá přibližně dvě hodiny s malou přestávkou. Při zpáteční cestě se zastavíme též na prohlídku vánočních trhů na náměstí ( malé kapesné s sebou). Vrátíme se normálně na oběd.

                                                                                     

    Změna (nemoc) - ve středu 30.11. se koná třídní schůzka. V naší třídě v 17 hodin.

     

    Ve čtvrtek 22.9. jedeme na výlet do Plas ( minigolf, zoo, klášter). Vstupné je 120 Kč. Odjezd po 8 hodině od restaurace Krokodýl,sraz v 8 hod. před školou, příjezd po 14 hodině, upřesníme. Děti mají odhlášený oběd, proto s sebou větší svačinu. Sportovní oblečení, raději i pláštěnku, kapesné.smiley

    Ve středu 7.9. se konají třídní schůzky v 17 hodin v naší třídě .

    1.9. 

    Zítra tzn. v pátek nezapomeňte vzít do školy 10 malých průhledných obalů, 5 velkých obalů, penál, svačinu a pití. Máme 4 třídnické hodiny, končíme v 11.40. 

    První informace se týká nástupu do školy. Sejdeme se 1.9. 2022 v 9 hodin na hřišti naší školy. Moc se na vás všechny těším.smiley

     

     

     

     

     

     

     

     

    Moc děkuji za krásné a originální dárečky, přeji všem dětem hezké prázdniny, nezapomenutelné zážitky i rodičům odpočinek na dovolené a spoustu pěkných, společně strávených chvil se svými dětmismiley.

     

    Od čtvrtka 23.6. končí vyučování v 11.45.

    V pondělí 27.6. vybíráme učebnice. Každý si učebnice dobře prohlédněte, vygumujte nebo zalepte. Nezapomeňte sundat staré obaly!!

    13.6.                                                                                                                                                                                                                                                                                Balíček sešitů do páté třídy - vybírám 530 Kč do středy 22.6. V balíčku - 7 malých sešitů různých, 5 velkých sešitů, procvičování pravopisu 5.roč., prac.sešity Čj - 1.,2. díl , prac.sešity M - 1., 2. díl, barevné papíry, velké čtvrtky A3, malé čtvrtky A4, notýsek.

         22.6. fotografování tříd, cena fota 50 Kč, skupinky 20 Kč ( musí si brát nejméně 3 ).

                                                                                                                                  

    ŠvP  

    Pokyny k odjezdu dostaly děti na vytištěném formuláři. Na výuku si děti do tašky zabalí prac. sešity čj a matematiky, malý sešitek Procvičování pravopisu, učebnici vlastivědy + všechny školní sešity (čj,m,vl,př), nějakou svoji oblíbenou knížku na čtení, penál s nůžkami a malým pravítkem ,pastelky, nějaký blok na kreslení. Kdo má léky, odevzdejte mi u autobusu s dávkováním. Dle uvážení dejte dětem kapesné, nezapomeňte přibalit masku na karneval. Do autobusu jen menší svačinu, kinedryl, kdo potřebuje. Nedávejte dětem s sebou cennosti, které nelze uhlídat. Ohledně mobilů platí stejná pravidla jako na Zadově.

    Dne 27.4. se koná třídní schůzka od 17.hodin v naší učebně. Týká se hodnocení za 3.čtvrtletí ,informace ohledně ŠvP. smiley

    21.3.

    • od st 23.3. do čt 24.3. proběhne na škole burza vybraných knížek, přineste si kapesné smiley 

    ZADOV:

    • odjezd 30.3. v 8.00h z parkoviště u zimního stadionu, sraz v 7.45h
    • přezůvky v příručním zavazadle + svačina, pití 
    • komu se dělá v autobuse špatně, nezapomene na kinedryl
    • nutné odevzdat do pá 25.3.1. průkaz (kopii) zdrav. pojišťovny, 2. bezinfekčnost, 3. zdravotní a očkovací průkaz, 4. potvrzení o zdravotní způsobilosti, 5. léky k pravidelnému užívání
    • út 29.3. se testujeme antigenním testem
    • vybavení aktovky: vybavený penál, čistý blok (papíry na malování), ČJ - procvičování pravopisu, pracovní sešit, školní sešit, Ma - učebnice 3.díl, pracovní sešit, školní sešit, VL a Př - jen sešit, knížka na čtení
    • nezapomeňte na kapesné
    • z důvodu zdražení pohonných hmot se zvýšila částka za autobus o 100,-Kč na žáka

     

                                 

    10.3.

    Od pondělí budou chodit děti na obědy již normálně, společně s družinou po vyučování. Ti, co nechodí do družiny, budou chodit na oběd hned po vyučování.

    Na 2.5. máme v plánu divadlo s představením Mauglí ( již několikrát odsunuté). Peníze na vstupné mají děti u měsmiley.

    7.3. 

    Sbírka na podporu dětí z Ukrajiny - Děti dětem

    Jedná se o sbírku školních potřeb pro tyto děti. Děti mohou přinést pastelky, pera, barevné papíry , čtvrtky, vodovky, fixy, apod. Kdo se chce zapojit, může přinést do školy do čtvrtka 10.3., kde se vše potom zabalí a následně předá. Děkuji.

     

    V tomto týdnu probíhá Čtenářský maraton na rozvíjení čtenářské gramotnosti. Příští týden bude uspořádána prodejní výstavka knih, žáci si budou moci zakoupit knihy od svých spolužáků a také prodat knihy, které mají již přečtené a chtěli by je předat dál za symbolické ceny.

                                                                                  

    2.2.

    Ve čtvrtek sraz před školou v 7.45, odjezd do Plzně do Techmánie, příjezd přibližně v 15 hodin, přesněji pošlu zprávu z autobusu. S sebou svačinu, pití, kapesné. Obědy jsou odhlášené. Je nutné mít s sebou roušku.

    Testování PCR testem, kdo má zájem v 7.30 testujeme ve třídě ( děti, které prodělaly covid, se 30 dní po prodělání netestují). Ostatní, kteří nebudou ráno na PCR, se testují v pondělí antigenním testem.

    Peníze na divadlo nechávám do dalšího termínu, který by měl být v dubnu.smiley

    V pátek 4.2. jsou pololetní prázdniny.

    26.1.

    V úterý1.2. jdeme do divadla na představení Mauglí. ( Doufám,že se nic nezmění ohledně karantén.) Do školy si děti přinesou jen penál, přezůvky, svačinu.smileyVstupné podražilo na 110 Kč.

    Ve čtvrtek jedeme do Plzně do Techmánie, autobus je hrazen z projektu Ústeckého kraje, platíme vstupné 170 Kč. Větší svačinu s sebou, kapesné a komu se dělá nevolno v autobuse ,určitě Kinedryl. 

    Vybírám celkovou částku 300 Kč, zbytek peněz, podle toho, jak to bude, vrátím dětem po příjezdu.

    Pololetní vysvědčení se rozdává poslední hodinu v pondělí 31.1., pololetní jednodenní prázdniny jsou 4.2.yeswink.

    18.1.

    19.1. jdeme po karanténě do školy, děti se ve třídě otestují antigenem ( náhrada za pondělí,kdy jsme nebyli ve škole). Děti,které se vrací po covidu, musejí mít do pátku respirátor po celou dobu výuky. Ti ,co mají za sebou PCR test a platí jim ještě,se netestují.

    9.1. 

    Testování v pondělí jako obvykle v 7.50 v naší třídě.

    1.1.

    V novém roce se budou žáci testovat v pondělí antigenními a ve čtvrtek PCR kloktacími testy a to všichni žáci ,jak neočkovaní, tak i očkovaní a po prodělání covid-19, podle nařízení vlády. Náš čas i místo se nemění, tzn. v 7.50 v naší učebně- nezapomeňte !

    Do nového roku 2022 přeji všem mnoho úspěchů, štěstí a zdraví .

    19. 12.

    Ve středu si místo učení přineste cukroví, hrneček a dáreček pro svého kamarádasmiley.

    8.12.

    Prosím rodiče o zaslání formuláře ohledně testování žáků. Děti mají vytištěné prohlášení u sebe písemnou formou. Děkuji. Jedná se o PCR testy, které by se měly začít využívat od 17.12.,ohledně větší přesnosti testování. V pondělí 13.12. ještě využijeme antigenních testů, testování jako obvykle.

     

    Děti si budou mezi sebou předávat dárečky poslední den ve škole 22.12. Každý se domluvil se svým kamarádem, jako každý roksmiley.

    5.12.

    Testování 6.12. jako obvykle v 7.50 ve třídě 4.A.

     

    28.11.

    Nezapomeňte testování 29.11. ve třídě v 7.50.

    V úterý 30.11. jdeme do divadla na představení Mauglí. Kdo ještě nepřinesl peníze, nezapomeňte ( 100 Kč, v případě menší částky vrátím).

    Jelikož nám již skončilo plavání, myslete na to, že někteří nemáte ve škole cvičení úbor, tak si ho doneste a již jedeme úplně přesně podle rozvrhusmiley.

    20. 11.

    Od pondělí 22.11.začíná opět testování žáků. Děti se budou testovat od 7.50 ve třídě 4.A. Další testování se bude provádět 29.11. Od prosince budou pro děti připraveny PCR testy. Více si řekneme na třídní schůzce, která proběhne on-line ve středu 24.11. Pozvánku do teams pošlusmiley.

    30.10.

    Vážení rodiče, vzhledem ke zvýšenému výskytu COVID pozitivních záchytů mezi našimi žáky a po konzultaci s KHS Ústeckého kraje, jsme se rozhodli pro mimořádné antigenní testování ( stěr z kraje nosní dutiny) v pondělí 1.11.2021. Testování se netýká žáků, kteří mají min. 14 dní  po druhé očkovací dávce. Prosíme Vás o vyjádření souhlasu formou SMS zprávy či zprávy přes Edupage Vašim tř. učitelům. Pokud chcete otestovat vlastními testy, i to je možnost ( sdělte tř.uč.). Pomozte nám tak snížit vzrůstající množství karantén jednotlivých tříd. Děkujeme  ( přeposláno od vedení školy).

    Ti, co byli kontaktováni ohledně karantény, přečtěte si informace na hlavních stránkách školy.

    V pondělí se uvidíme ve školesmiley, doufám, že bude vše již v pohoděyes. Testování bude probíhat od 7.50 ve třídě 4.A, vchod od jídelny.

    12.10.

    Od 1.11. platí nové číslo školního účtu, pozor při platbách do školní jídelny. Číslo účtu je na stránkách školy.

    Děti dnes dostaly přihlášky na ŠvP, nezapomeňte včas poslat vyplněné, děkuji.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Sraz před školou 30.9. v 7.50 hod. Odjezd do Prahy od Krokodýla. Návrat kolem 16 hodiny. Obědy jsou odhlášené.

    V pátek 17.9. jdeme na dopravní hřiště. Sraz před školou je v 7.15. S sebou si vezměte psací potřeby, přezůvky, svačinu, pití, kdo má možnost helmu na kolo. Vše do batůžku, školní aktovku nebudete potřebovat. Vracíme se na oběd.

    30.9. jedeme na školní výlet do Prahy. Navštívíme kino + Jump arénu. Odjezd autobusem od školy, časy upřesním ( i příjezd). S sebou do batůžku - převlečení na skákání, protiskluzové ponožky ( nutné, bez nich nemohou na trampolíny), velkou svačinu ( jelikož se na oběd nestihneme vrátit), pití, kapesné ( dle uvážení). Cena 300 Kč. Děti mohou nosit od příštího týdne. Kdo z nějakého důvodu nepojede, dejte mi vědět, museli bychom doplnit děti, jelikož cena je garantována na daný počet dětí.

    Na plavání chodíme každou středu. Do školy si tento den děti vezmou na vyučování Vl, Aj, M.

    --------------------------------------------------------------------------------------

     9.9. se testujeme 7.30 boční vchod.

    8.9. se koná třídní schůzka v 17 hodin  v naší třídě. 

    8.9. ve středu jdeme na plavání, sraz před školou je v 7.15, jelikož u bazénu musíme být již v 7.50. Budeme chodit do bazénu na 3.ZŠ ( za stadionem), kdo bude chtít přivézt dítě přímo před bazén, může a to v 7.45. S sebou si děti musí vzít plavky (chlapci nemohou mít bermudy), koupací čepici, osušku, sprchový gel, hřeben, svačinu. Aktovku s učením si budeme nechávat ve škole.

    6.9. nezapomeňte na testování . Bude probíhat v 7.30 opět u bočního vchodu.

    Děti si potom dojdou již do svých nových skříněk, do kterých si uloží své věci  a přezují se. Vyučování je již podle daného rozvrhu ( najdete na stránkách školy). Obědy pro naší třídu jsou ve 12.05.

    1.9. na čtvrtek si přineste 3 velké a 6 malých průhledných obalů. Penál, svačinu, pití.

    31.8.  Pro všechny žáky, kteří budou chodit na "sportovky":

    Pro vstup do sportovní haly bude potřeba čestné prohlášení, které každý týden v den tréninku budou děti odevzdávat tř.uč. Bez tohoto prohlášení nebudou děti vpuštěny do sportovní haly. Pokud jsou očkované nebo mají potvrzení o prodělání nemoci, nemusejí odevzdávat prohlášení, ale kopii tohoto potvrzení. Ve společných prostorách je potřeba mít roušku. První tréninky začínají v týdnu od 13.9. - 17.9. (přeposláno od p.uč. Bodlákové). Formulář prohlášení vám předám na tř.schůzce.

    Milí čtvrťáci - tak nám to zase začíná 

    Jen pár informací na začátek nového školního roku ohledně testování a příchodu dětí do školy : 1. září ve středu nám začíná testování v 8.30 jako vždy u bočního vchodu. Potom se s dětmi sejdeme na chvilku ve třídě , kde si povíme vše potřebné na další dny (ve vnitřních prostorách musí mít děti roušky, ve třídě nemusí). Moc se těším, že se po delší době zase uvidíme a povíte mi, co všechno jste zažili během prázdnin.smiley  

    Organizace prvního týdne - čtvrtek vyučování do 11.40 , třídnické hodiny  

                                              - pátek vyučování již podle rozvrhu

                                              - obědy - středa 11.45, čtvrtek - 11.25, pátek - 12.05

                                              - třídní schůzka je naplánovaná na 8.9. ( nutné roušky)

                                              - 8.9. začínáme v rámci TV chodit na plavání, vše ještě upřesním ( jen dopředu - chlapci musí mít normální klasické plavky, ne bermudy, všichni musí mít koupací čepici, plavání je povinné pro všechny)

    Nové !

    Informace ze školní družiny - 1.9. funguje ranní i odpolední družina , pro všechny - místnosti u jídelny

                                                 -  děti musí mít roušku

                                                 - od 2.9. bude již jasně dáno , zda budou děti 4. tříd navštěvovat místo družiny školní klub ( nutné z hlediska homogenních skupin, které se nemohou míchat)

                                                  - napište mi na Edupage, kdo půjde 1.9. do družiny - děkuji, nutné

     

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     

     

    Děkuji všem za moc a moc krásné dárečky. Přeji vám pěkné prázdniny, užijte si sluníčka, klídečku i sportování a opatrujte se.winksmiley Budu se na vás těšit po prázdninách. coolheart.

    30.6. obdrží děti vysvědčení, kdo nejde do družiny končí kolem půl deváté.smiley

    Výlet se nám vydařil, myslím ,že si to děti opravdu užily. Škoda jen toho deštíku, i když nás naštěstí zastihl až skoro na konci. Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii ( též foto z Hněvína).smiley

    Ve čtvrtek 24.6. vybíráme učebnice ( český jazyk, čítanka, matematika 1.,2.,3. díl, prvouka, hudební výchova). Učebnice vygumujte, opravte potrhané,sundejte staré obaly. Nezapomeňte - předáváme je další třídě !

    Dne 23.6. jedeme na šk. výlet do Podkrušnohorského muzea v Kopistech. Cena je 100,-Kč (vstupné + cesta). Sraz bude v 8,00hod. před školou.smiley.

    Z důvodu velkého předběžného zájmu o letní vzdělávací kemp při ZŠ ( příměstský tábor ), který se koná v srpnu a je zcela zdarma, je možno se přihlásit pouze přes Edupage od zítřka 15.6. od 19 hodin. Veškeré další informace najdete na stránkách školy. Rozhodovat bude pouze včasné přihlášení 40 dětí.

    16.6. se budeme fotografovat. Společná fotografie 40 Kč, skupinová 3 kusy 60 Kč ( mohou se podělit 20 Kč na 1 foto, nelze však brát menší počet skupinových než 3 wink).

    11.6. jdeme na Hněvín na představení Lotrando a Zubejda. Ráno budeme odcházet od školy a vracet se na oběd. S sebou  si děti vezmou batůžek, svačinu ,pití a nějakou "kačku", jestliže si při cestě budou chtít něco koupit. 

    Pomůcky do 4.třídy budou mít děti zapsané na lístečku, který si založíme do ŽK.

    Na sešity a pracovní sešity v balíčku do 4.třídy budu vybírat 300 Kč + pracovní sešit na angličtinu 150Kč. (celkem 450 Kčsmiley).Množství a tituly k nahlédnutí u tř.uč. - jedná se o 2 pracovní sešity na Čj, 2 pracovní sešity na M a další sešity na jednotlivé předměty (sešity jsou objednané v balíčku, proto je nelze kupovat samostatně). Peníze vybírám do 25.6.

    23.6. jdeme na exkurzi do Podkrušnohorského muzea. Podrobnosti upřesním.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    V úterý 1.6. máme  Dětský den, děti budou po svačinové přestávce na hřišti. Proto bude lepší, když do školy přijdou ve sportovním oblečení.smiley Učíme se pouze první dvě hodiny, stačí si vzít jen penál, přezůvky a svačinu. Vyučování končí v 11.40. (čas obědu se však nemění 12.10). Na první dvě hodiny si vezměte ( kdo má možnost) mobil, kvůli hlasování na Kahoot.

    Již začínáme s Tv, děti si musí nosit cvičební úbor na hodiny, jelikož ho nemůžeme společně skladovat ve skříni.

    V pondělí 24.5. začínají dětem sportovní hry. Nezapomeňte dát dětem do školy cvičební úbor.

    Od pondělí 17.5. budou děti chodit do školy již každý týden (je zrušena rotační výuka) podle rozvrhu, který mají od začátku školního roku. Testují se jednou za týden ,a to každé pondělí od 7.30 - 7.50. Družina funguje stejně. Na obědy bude naše třída chodit v 11.25 každý den. Příchod do školy stejný - z bočního vchodu u družiny.

     

    Žáci se budou od tohoto týdne testovat v době prezenční výuky pouze jednou (vždy v pondělí). Do školy budou děti přicházet bočním vchodem u družiny každý den.

     

    Hodnocení za 3.čtvrtletí budou mít žáci zapsané příští týden v ŽK. Jelikož jsme měli tř.schůzku nedávno, je možno se individuálně připojit ve čtvrtek od 17 - 18 hodin v případě dotazů na Teams.

    V týdnu od 26.4. do 30.4. budeme pracovat opět přes Teamsy, on- line. Pozvánky k připojení máte v kalendáři.

     

    .Připomínám - ráno do školy od 7.30 - 8.00 - povinné testování, vchod ze strany od družiny, rozvrh stejný jako byl, nejsou sportovní hry. Družina funguje od 6 - 16.30 hod. Obědy jsou přihlášené.smiley

    https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole - můžete zde shlédnout instruktážní video

    Od pondělí začínáme s rotační výukou, která je podmíněna testováním žáků. Naše třída začíná od 12.4. týdnem distanční výuky , v týdnu od 19.4. pokračuje prezenční výukou ( žáci půjdou do školy). Testování žáků bude probíhat vždy v pondělí a čtvrtek při prezenční výuce.

    16.3. vyzvedněte si sešity (do středy) na vrátnici.

    11.3. - kontrola sešitů - odevzdejte sešity buď ve čtvrtek nebo v pátek na vrátnici ( čj školní, diktát, čtení, mat.šk.,desetim.z prvouky ). Nezapomeňte !! wink

    7.3. - vzhledem k tomu, že ještě budeme fungovat v tomto režimu, objednala jsem dětem pracovní sešit na matematiku ( abychom nemuseli neustále kopírovat prac.listy), cena je 54 Kč, platím toto ze sponzorských penězsmiley.

    5.3. - ještě 6 dětí si nevyzvedlo celý týden prac. listy!

    25.2. sledujte úkoly na Edupage. U her, kde je psáno stiskněte ctrl a vy ho nemáte na klávesnici, spusťte prezentaci a pak pokračujte.

    23.2. - připomínka od jednoho z rodičů -  některé děti prý prozvánění přes Skype při on-line výuce a je to nepříjemné, jelikož se nemohou soustředit a samozřejmě nedávají pozor. Já to těžko mohu ovlivnit, protože dětem do pokojíčků nevidím. Maminka od daného žáka vás chtěla poprosit, abyste dětem občas nakoukli přes rameno. Já jim to samozřejmě zítra také řeknu. 

    22.2. - úkol ze čtení .  Na stránkách Gramar.in , 3. ročník , čtení s porozuměním, příběhy o dětech - Danda má hlad. Přečti, splň úkoly a vyhodnocení po odkliknutí hotovo mi vyfoť a pošli.                                                

     

    Odstartovala soutěž Rozhýbejme 7. základní školu. Mrkněte na pravidla a můžete se přihlásit!smiley

    Rozhybejme_7._zakladni_skolu.docx

    15.2. - sešity + novou písanku + prac.listy si vyzvedněte od úterý do středy.

    V prvouce jste měli možnost změřit si výdrž bez dechu : Nejdelší - 22 s zvládli Milda, Juli, Naty  , 2. místo - 21 s Daník K. , 3. místo - 15 s Eliška B., Dáňa Ř.       

    Také bych chtěla moc pochválit Nelinku a Julinku , které mi zatím jako jediné poslaly krásná ptačí krmítkayesA už se ani nestačím divit, jaké krásné nápady mi dnes ještě přišly od Mildy, Valinky, Dáni Ř. a Šímy. Mám velkou radost. Možná jste i některé ptáčky zachránili od hladusmiley.   

         

     

    Nezapomeňte odevdat sešity ke kontrole + všechny pracovní listy k hodnocení.

    Od 8.2. vás čekají týdenní jarní prázdniny, kdy se nepřipojujeme. Užijte si volna a klídku a trochu si zasportujtesmiley

      Milí rodiče,  dnes dostanou děti hodnocení ( i když jen elektronickou formou ) za celé pololetí, které pro nikoho z nás nebylo lehké. Větší část strávily děti při distanční výuce na počítači. Musím říci, že celá naše třída to zatím zvládá velice dobře a já jsem tomu moc ráda. Samozřejmě, že se v hodnocení projeví i vaše práce. Chci vám všem poděkovat za váš přístup k této nelehké situaci. Všechny děti se pravidelně připojují, umožnili jste jim každodenní přístup k počítači, postarali se o kamery, sluchátka, mikrofony a vše, co je pro děti při této formě výuky důležité. Vím, že to není pokaždé jednoduché při vaší práci a jsem vážně ráda, že mi ve všem takto pomáháte. Musíme věřit, že ve druhém pololetí to bude obráceně a více času stráví děti mezi kamarády a ne za monitorem počítače. Vám všem tak patří dík a velká jednička smiley.                                                                                                                                                                   .                                Tř.uč.

     

    Během pondělí  ( od 9 hod.) a úterý si vyzvedněte opravené sešity + pracovní listy( každý má desky s pracovními listy označené jménem!).Kdo potřebuje nový sešit, jelikož už dopsal, budou v krabici sešity na čj - širší linky na mat. užší,vezměte si podle potřeby. Známky jsem zapsala do Edupagesmiley. Nezapomeňte si vše vyzvednout,již ve středu budeme vše potřebovat. V pátek mají děti pololetní prázdniny, nepřipojují se. Informace ohledně pololetního vysvědčení máte na stránkách školy.

     

    Jak jste mi většina psali, bylo efektivnější učení po skupinách, proto bych se k tomu vrátila a ve dnech,kdy není angličtina budeme pokračovat se skupinami. V kalendáři máte označeno, která skupina bude připojena. 

    Již se těším na vaše obrázky BAZILÍŠKA, posílejte mi je během pondělísmiley.

    V pátek budu vybírat sešity ( malé, bílé - mat.školní + čj školní + diktát ). Klasifikace na vysvědčení bude formou známek.

                                                             

    Pracovní listy si ukládejte, po dokončení je budu vybírat. Sešity si vyberu za 14 dní, jestliže nedojde ke změně a budeme muset takto pokračovat. Dejte mi vědět, zda je lepší pracovat takto  nebo ve skupině (jako před prázdninami),děkuji.smiley

     

    Kdo vzal složku sešitů Adamovi Cukrovi, vratťe neprodleně na vrátnici. Děkuji.

     

    Vítám vás všechny v novém roce a přeji všem jen to nejlepší, zdraví a štěstí.smiley

    Bohužel začínáme opět s distanční výukou, ale snad se to brzy zase změní k lepšímu.

    Na základě podnětu z řad rodičů zkusíme tento týden změnit režim výuky. To znamená ,že se budeme připojovat všichni na trochu delší dobu. Vše máte označené opět ve svém kalendáři. Pondělí a pátek budete začínat anglličtinou ( p.uč. Krausová vám pošle pozvánku) a budeme pokračovat tak , jak jsme zvyklí. Jelikož nemáte nové pracovní sešity, budete si je muset vyzvednout na vrátnici ve škole ( u dveří ) a to od pondělí - 10 hodin - do středy. 

    Těším se na vás a doufám,že všechno zase v pohodě zvládneme.

    Moc děkuji za krásné dárečky a všem přeji klidné prožití vánočních dní. Do nového roku jen vše to dobré a splnění všech přání.angel                                

                                        Dárečky pro svého kamaráda noste do pátkusmiley. Přineste si do školy svíčku na Pč                                      S největší pravděpodobností půjdou děti v pondělí 30.11. do školy. Potřebuji proto nutně vědět, kdo bude chodit též do družiny, ohledně velikostí skupin dětí. Napište mi prosím na whattsapp, kdo chodit nebude. Jestliže budou chodit i nadále, nemusíte mi to psát, počítám s tím.

    Další důležité informace ohledně příštího týdne : - děti budou vcházet hlavním vchodem

                                                                                        - jsou automaticky přihlášeni všichni, kdo chodili na oběd (kdo nebude chodit musí si obědy odhlásit)

                                                                                       - jelikož bude nutné často větrat, dbejte na to, aby měly děti ve třídě nějakou teplejší mikinu nebo svetřík

                                                                                      - roušky budou nutné nejen v prostorách školy, ale i ve třídě, proto dávejte dětem do školy nejméně 2, ať si je mohou v průběhu vyměnit

     

    P. Kynclová přišla s nápadem zapojit se do akce ČTENÍ POMÁHÁ, kde stačí vyplnit test a nadace Martina Romana daruje na KUŘE 50 Kč. Posílám tedy odkaz na webové stránky : ctenipomaha.cz/cs/Charity/cteme-spolu-pro-kure-2020. ( Nejprve je nutná registrace, potom vyplnění testíku ke zvolené knížce.)

                                                                                                                     

    Pokračujeme v on.line výuce. V pondělí Aj a společná hodina od 10 hod., od úterý se zase skupiny mění - od 9 dívky, od 10 chlapci.

    Sešity si můžete vyzvednout na vrátnici, pracovní listy odevzdejte do pátku na kontroluwink

    V pondělí od 9 hod. angličtina, od 10 nepovinné - pomoc s pracovními listy ( kdo zvládne samostatně, nemusí se připojovat).

    Z pracovních listů nic nepřepisujte do sešitů, což je u některých v zadání v českém jazyce. U pohádkových bytostí napište přímo do listu nad slovo J nebo N (je,není).

    Ve středu on.line opět změna skupin - chlapci v 9, dívky v 10 hod. Úterý - oslavte v klidu státní sváteksmiley.

     

     

    Sešity ( malé bílé ) odevzdávejte v průběhu čtvrtka a pátku na vrátnici. Jde o Čj školní, M školní, písanku, čtení, diktát.

    Současně vám paní na vrátnici vydá desky s 3 pracovními listy na Čj,M,Prv.

     

    Třídní schůzka přes Teams bude ve čtvrtek v 17.hodin. Připojte se stejně jako žáci. Pošlu vám pozvánku.

    V týdnu od 10 .- 13. se skupiny on- line vymění. Dívky od 9 hod. a chlapci od 10 hod.(aby to bylo spravedlivé). 

    Pouze pondělí společně od 10 hod., jelikož od 9 máte angličtinusmiley.

    Ze čtvrtka:

    Osmisměrka v pracovním sešitě z čj.

    Dokreslit a popsat - Vysvětlivky mapy do sešitu na prvouku.

    Na Edupage otázky na opakování - prvouka ( opět si nevšímejte té poslední, která nejde vymazatsmiley).

     

    Na on-line hodinách jsme se rozdělili, chlapci tento týden od 9, dívky od 10, kromě pátku a pondělí - jelikož mají některé děti Aj od 9 hod., sejdeme se společně všichni od 10 hodin!

    Opravené sešity si vyzvedněte u p. na vrátnici - pondělí nebo úterý. V pondělí se připojte na schůzku v Teams, řekneme si informace ohledně další výuky, od 9 máte angličtinu, takže až v deset děti.

    Pátek

    Čj - prac.sešit cv. s vyjmen.slovy bydlet,obyvatel,byt

    Prv - Voda v krajině - výpisky

    M - prac.sešit str.32

    Užijte si prázdniny a nezapomeňte číst nějakou knihu ze své knihovničkysmiley.

                                                                 

    Čtvrtek

    Čj - naučit zpaměti a procvičovat znalost vyjmenovaných slov po B, prac.sešit str.24 dokončit cv.2,3

    M - prac.sešit str.31, procvičovat též násobilku 6

    Ps + Čt - dokončit str.12 v písance, čítanka str.32-33 - čti nahlas třeba rodičům nebo babiččcesmiley

    Sešity malé školní čj,m,písanka,čt-sloh odevzdat do krabice u vchodu školy (Néé pracovní velké- ty si ponechte).

    Středa - kdo nebyl on-line dodělá si:

    Čj - učebnice str.31,32 - cv.1a+modré pole, cv.1,2,+ žluté pole, prac.sešit str.24 cv.1, str.25 cv.4,5

    M - učebnice str.20 cv.17 přes folii, prac.sešit str.30

    Ps - písanka str.12- 7 řádků

    Zadaný úkol přes Edupage je až na čtvrtek.

     

    Úterý - skončili jsme na stránce 29 ve fialovém sešitě, opsat příklady uč. str. 30 cv. 38 (3,4 sloupec)-školní sešit, folie cv.40

              - naučit vyjmenovaná slova po B, prac.sešit str. 23

              - čítanka str. 28,29 přečíst, odpovědi na otázku č.1,2 napsat do sešitu na čtení

     

    Krásní skřítci - hned je ten podzim veselejšíwink

     

    V pondělí - dokonči v písance str. 11 (část uděláme společně)

                    - v matematice procvičuj násobky 6 na Školákov.eu - matematika pro 3. roč. - násobení 6 - lev, stopy, papoušek

                    - v prvouce se můžeš podívat na typy krajiny, o kterých budeme mluvit, opět na Školákov - prvouka pro 3.roč.- typy krajiny          

     

    Velká pochvala všem, zvládli jsme připojení . Vůbec jsem nečekala, že se opravdu všichni zapojí, o to víc mě to těší. I když se nějaká ta chybička občas vloudí, vůbec to nevadí. Učíme se to všichniyes.

    Kdo neslyšel úkol, tak ještě připomínám Podzimníčka ( podzimního skřítka ), můžete vytvářet všemi možnými způsoby - z přírodního materiálu, podzimních plodů. V pondělí si je ukážeme přímo na kameru, můžete mi v pondělí poslat také fotku vašeho podařeného dílka.                          

     

    Vzhledem k novým okolnostem, kdy došlo k uzavření škol ( i nižšího stupně ), musíme přistoupit též k výuce on-line. Zítra se zkusíme společně připojit přes TEAMS. První společná schůzka je naplánovaná na středu v 9 hodin. Děti mají na zítra práci v prac.sešitě z Čj, M, písance. Práce neposílejte přes whattsap. Jelikož došlo k těmto změnám tak narychlo, ještě upřesním, jak bude probíhat kontrola. Děkuji za pomoc, kterou budou děti od vás potřebovatsmiley.

    Sportovní hry, z důvodu uzavření sportovní haly, nebudou.

    Přihlášení do Teams - podrobný postup na stránkách školy. Děti mají heslo zadané v ŽK.( Vše zadávejte malými písmeny ).

    Každý čtvrtek je možnost doučování ( 12.40 - 13.40 ), mohou vždy přijít děti, které mají nějaký problém s matematikou nebo v českém jazyce. 

                                                  

    Kdo ještě nezaplatil fotografie, přineste peníze ( 2 fota - 80 Kč ). Děkujismiley.

    Přihlašování na kroužky Programování na PC (on-line) - https://bit.ly/7zseshop

    Prosím o dozabalení všech sešitů průhlednými obaly ( těch,co tak ještě neučinii!).

     

    Sledujte stránky školy - od zítřka je nutné mít ve škole roušky ( jedná se o všechny společné prostory)!

     

    NOVÉ :   Vzhledem k nárůstu covidových onemocnění, nařídilo vedení školy povinné roušky na třídních schůzkách.

     

      Prázdniny nám pomalu, ale jistě končí a my se zase všichni uvidíme v naší třídě. Moc se na vás všechny  těším, na vaše povídání o všech zážitcích a možná i fotkách z dovolené.smiley 

    Zde několik informací o začátku školního roku:

    1.září se sejdeme na školním hřišti v 9 hodin, potom se podíváme do třídy. Děti,které půjdou do družiny, budou mít již zajištěný oběd. ( Je nutné však nahlásit ).

    2.9. máme třídnické hodiny, kde si budeme rozdávat sešity, učebnice a také vše nadepisovat . Kdo trochu pozapomněl, jak vypadá krasopisně jeho příjmení, už začne trénovat svůj podpiswinklaugh. Vyučování je od 8 - 11.40. Také si zapíšeme rozvrh hodin. Přineste si prosím průhledné obaly na sešity.

    3.9. bude platný již zmíněný rozvrh hodin. Zvu také všechny rodiče na třídní schůzku od 17.hodin, kde si povíme všechny informace, týkající se nového školního roku. Jelikož jsem již objednala vše potřebné, budu vybírat 400 Kč.

    Jelikož jsme se nesešli na konci roku všichni, budeme se fotit na začátku, tzn. 3.září. . Oprava, dnes jsem se dozvěděla, že se fotíme již zítra tj. 2.9.wink

                           

     

     

     

     

     

     

     

    Moc děkuji za krásné květiny a dárečky, udělaly mi radost.

                 

    Děkuji všem rodičům za spolupráci při výuce v době koronaviru. Vím, že to pro všechny bylo velice náročné.

    A tak pochvala nepatří jen dětem, ale vám všem, kteří jste se zasloužili o zpětnou vazbu, která fungovala na 100 procent. Posílali jste mi práce , fotky i videa, připojili se přes internet. Myslím, že jsme to zvládli a v příštím roce budeme moci navázat na učivo  bez větších problémů. Byli jste vážně fajn. Zbývá mi už jen popřát všem krásné prázdniny a odpočinek.smiley

     

    __________________________________________________________________________________________

    POMŮCKY PRO 3. ROČNÍK

    Kufřík nebo plastová krabice: štětec plochý č. 12, štětec kulatý č. 6,8,10, vodovky, tempery, voskovky, modelína, černý fix 2x, kelímek, houbička na nádobí, hadřík, igelit na lavici, triko na převlečení, lepidlo tužkové

    Na tělocvik: převlečení, boty s neklouzavou světlou podrážkou                         

    Penál: 2x pero tornádo, tužka č.2 a 3, pastelky, guma, nůžky, ořezávátko, tužkové lepidlo, popř.zmizík

    Ostatní: trojúhelník s ryskou, kružítko, malá a velká průhledná folie, průhledné pevné obaly na učebnice a prac.sešity

    Balíček sešitů, čtvrtek a papírů jsem již objednala. Platit se bude až na začátku školního roku.

     

    Pro žáky doma :

    24.6. - 26.6. - středa - pátek

    Čj - prac.sešit - dokončit souhrnné opakování str.43- 45

    M - prac. sešit str. 28,31 + souhrnné opakování

    Sešity nevyhazujte, ponechte je na začátek 3.roč. - doděláme společně větu jednoduchou, v matematice dělení 2,3,4

    Čtěte si pořád, je to důležitésmileywink.

    23.6. úterý

    Čj - prac.sešit - souhrnná opakování str.42

    M - prac.sešit str. 27 ( opravuji, vynecháváme dělení )

     

    22.6. pondělí

    Vracíme učebnice.

    Čj - prac.sešit - souhrnné opakování str. 41

    Ps - písanka str. 36

    Čt - čítanka str. 142,143, kdo odevzdal knížka z vlastní knihovničky

    M - prac.sešit str. 24 dokončit

     

    Pro vysvědčení si všichni žáci přijdou v úterý 30.6. V 8.15 půjdou do naší třídy zadním vchodem u družiny. Děti, které byly doma, musí mít s sebou podepsané prohlášení. Ve třídě budou všichni dohromady po dobu 15 minut s rouškou.smiley

    Učebnice vraťte v příštím týdnu  Po - St , jedná se o Čj učebnici, čítanku, hudební výchovu, prvouku+ angličtinu, prosím o opravené učebnice, samozřejmě podle opotřebení učebnice ( vygumovat, slepit apod.).

    19.6. pátek

    Čj - prac.sešit str.36 vlastní jména

    M - prac.sešit str. 24 cv. 1,2,3,4,5

     

    18.6. čtvrtek

    Čj - prac.sešit str. 34, vlastní jména

    M - prac.sešit str.23 - násobení 3  ( dělení si necháme na začátek roku )

    Aj - FRUITS, VEGETABLES

       - doporučená videa:  https://www.youtube.com/watch?v=XBVqfrSssY8

                                                   https://www.youtube.com/watch?v=utwgf_G91Eo

                                                   https://www.youtube.com/watch?v=pC6J6tq-yBs

                                                   https://www.youtube.com/watch?v=zFGF23RbzaQ

                                                   https://www.youtube.com/watch?v=UfYzwGG2OcI

                                                   https://www.youtube.com/watch?v=1W20mTf1XEU

    a Hurvínkova angličtina: https://www.youtube.com/watch?v=fzOSUcoQDk8

    Čt - čítanka str. 140-141

     

    17.6. středa

    Čj - prac.sešit str. 33 psaní vlastních jmen

    M - prac.sešit str.17, kdo zvládne může si procvičit ústně ještě př. ze str.16 cv.7,8

    Čt - čítanka str.138-139

    Ps - písanka str.35

     

    16.6. úterý

    Čj - uč. str.97, procvičuj přes folii, diktát do školního sešitu ze str. 98 a

    M - prac.sešit str.16,cv. 1,2,3,4,5

    Prv - pozorování a poznávání Léto na louce str. 60-61

    Čt - čítanka str.134,135 , pusťte si pohádku Kosí bratři (youtube)

     

    15.6. pondělí

    Ještě dva týdny vydržte a budou tu prázdninysmiley

    Čj - prac sešit str. 32, procvičování slovních druhů

    M - násobilka 2 - prac.sešit str. 15

    Ps - písanka str. 34

    Čt - vlastní četba tvé knihy

     

    12.6. pátek 

    Jelikož mi nešel internet, poslala jsem úkoly pro děti na whatsapp, takže, kdo to nenašel, připomínám:

    Čj - prac.sešit str. 31

    M - prac. sešit do str. 14

     

    11.6. čtvrtek

    Čj - prac.sešit str. 30

    Ps - písanka  str.33

    M - prac.sešit str. 12 cv. 1,2,3

    Aj - prac. list - pokračovat -  Food

     

    10.9.středa

    Čj - prac.sešit str. 29, diktát slov do školního sešitu ( rýma, čistit, dýka, kýta, chybět, jídlo,šiška, děti, věnečky, chytrý,cibule,žirafa,ohýbat)

    M - procvičovat rýsování úseček do sešitu na G, alespoň 10 úseček různé délky

    Ps - písanka str. 32 

    Čt - čítanka str. 128 - 129

     

    9.6. úterý

    Čj - prac.sešit str. 28, seznámení s ostatními slovními druhy - učebnice str.96

    Ps - písanka str. 31

    M - prac.sešit str. 11, rýsování úseček

    Prv - zapsat do sešitu na prvouku Hospodářská zvířata - napiš proč chováme hospod. zvířata str. 53, 55 

     

    8.6. pondělí

    Čj - procvičování - slovní druhy , připrav si nůžky a lepidlo,  v prac.sešitě vzadu - příloha 1a,1b ( podst.jm. + slovesa, předložky, spojky), příloha 2 - stonožka - dolepování sloves.

    M - Školákov.eu - matematika 2.roč. - počítání do 100 s přechodem desítky - puzzle animace 3, trenažér se zajíčkem

    Ps -  písanka str. 30

    Čt - čtení z tvé vlastní knížky

     

    4.6. čtvrtek + 5.6. pátek

    Čj - spojky uč. str.95,doplňovací cv. přes folii, pac.sešit str. 27

    Aj - prac. list části těla

    M - prac.sešit str. 10, procvičovat řady násobků 2,3,4,5

    Čt - čítanka str. 126-127, do sešitu na čtení - vyber si úkol za článkem ( malíř, spisovatel,přírodovědec)

    Ps - písanka str. 29

     

    2.6. úterý + 3.6. středa

    Čj - předložky prac.sešit str. 26, učebnice str. 94 - školní sešit cv. 3 ( pozor předložky píšeme zvlášť )

                 https://www.youtube.com/watch?v=uBbFX_2QTDM     

    Ps - písanka str. 28

    M - prac.sešit str. 9

    Čt - čítanka str. 122 - 123

    Prv. - Léto učebnice str. 57

     

    Pro rodiče družinových dětí

    Zápisní lístky do ŠD na příští školní rok 2020/2021, jsou ke stažení na stránkách Školní družiny. Zápisní lístky odešlete nebo odevzdejte do pátku 5.6. 2020.

    1.6. pondělí - DEN DĚTÍ - užijte si volno, pusťte si pěknou pohádku a jděte s rodiči třeba na zmrzlinu. Kdo ještě nedodělal nějakou práci z minulého týdne, má na to dnes čas. Nezapomeňte mi vše poslat!smiley 

    Kdo bude chtít - náměty pro zábavu  prilohy_23171.zip

    28.5. - 29.5. - čtvrtek + pátek

    Čj - prac.sešit str. 25 - procvičování sloves

    M - prac.sešit str. 8 - sčítání a odčítání do 100 s přechodem desítky

    Aj - pracovní listy - vyzvedněte si u paní na vrátnici

    Čt - čítanka pokračuj v četbě (str.120, 121)

    Ps - str. 27 zaměřeno na ovoce

    Tv - máš-li doma švihadlo trénuj přeskoky, schválně - kolikrát dokážeš přeskočit, aniž bys udělal(a) chybusmiley

     

    26.5.- 27.5. - úterý + středa

    Čj - učebnice slovesa - str. 92, 93, doplňovací cvičení přes folii, do školního sešitu přepiš cv. označené sešitkem

             https://www.youtube.com/watch?v=aDjYCpSqrv4

        - prac. sešit - dokončit str. 24

    M - prac.sešit str. 7, dokončit

       - geometrie - procvičuj na stránce v prac. sešitě - přímka, úsečka, body

    Čt - čti z tvé oblíbené knihy

    Ps - písanka str. 27

    Prv - učebnice kapitola Léto str. 56

     

    25.5. pondělí

    S většinou dětí se uvidíme ve škole, vezměte si Čj, prac.sešit matematika, čítanku a písanku. Samozřejmě penál, přezůvky, svačinu a pití + 2 roušky a igelitový sáček. Nezapomeňte 2 prohlášení! Ostatní si řekneme ve škole.yescool

    Pro ty žáky, kteří ve škole nebudou -

    Čj - Slovesa, slova,která nám říkají, co kdo dělá - prac.sešit str. 24 cv. 1,2

    M - prac.sešit str. 7 cv. 3,4

    Ps - str. 26

    Čt - opakování čtení v čítance str. 114-115 Ferda Mravenec

     

    A ještě ti nejlepší - v porovnání sedů-lehů

    1.místo  - Jáša D. ( 40)             4.místo Filípek ( 34)                          7.místo  Daneček ( 26)                                   

    2.místo - Baruška ( 38)            5.místo Valinka (32 )                         8.místo Dáňa Ř. ( 24 )                                     

    3.místo - Milda ( 35 )                6.místo Terezka ( 29 )                       9.místo Julinka ( 17 )         10.místo Natálka (15)

    Ostatní jsou lenoši a nebo mi to zapomněli nahlásitcryingno.

    22.5. pátek

    Čj - dokončit v prac.sešitě str. 23 - pro bystré hlavy

    M - prac.sešit str. 7 cv. 1,2

    Tv - změř a spočítej - kolik sedů lehů uděláš za minutu ( zaklesni si nohy a ruce dej za hlavu)

    VV - nakresli mi nějaký obrázek podle tebe, co rád kreslíšsmiley

     

    21.5. čtvrtek

    Čj - prac. sešit str.23 cv. 1,2

    M - prac.sešit str. 6 cv. 7,8

    Aj - opakování a procvičování slovíček   - https://www.youtube.com/watch?v=rFJtuY2ZYiI     Angličtina s Hurvínkem

                                                    - https://www.youtube.com/watch?v=1u6ViNe3AnI  Baby English

    Čt - čtení z tvé oblíbené knížky

     

    Pro rodiče žáků, kteří přijdou 25.5.do školy:

    Příchod do školy v 7.50 vchodem vzadu u naší třídy. Děti s rodiči musí dodržovat rozestupy ( bude vyznačeno) a též daný čas, aby se nestřetávali s jinými skupinami. Stejným vchodem budou děti odcházet domů po vyučování. Děti si budu vyzvedávat venku, dají si věci do naší šatny, vydesinfikují si ruce a půjdou do třídy. Každé dítě sedí samo v lavici, které budou rozestavěné. Při hodině nemusí mít roušku na obličeji, všude v prostorách školy a o přestávce roušku musí mít. Děti ve skupinách budou mít přestávky různě posunuté, aby se nestřetávaly. Rozvrh hodin vám teprve pošlu.Každý den máme vyučování do 11.35 hod. Co se týče ochranných štítů- budou mít pouze děti přípravky a 1.tříd, jelikož za původní cenu, se kterou škola počítala, přišly roušky nekvalitní, ty, co by byly vhodné ,převyšují možnosti školy. V průběhu dne bude probíhat také měření teploty -namátkově. Na obědy budu s dětmi chodit podle daného rozvrhu.

    Odchodové lístky dostanou děti v pondělí ráno a hned budeme potřebovat nahlásit, kdy si děti ten den vyzvednete. Ostatní dny si už budete zapisovat sami. Nedružinové děti si musíte vyzvednout do 11.45h, nebo musíte napsat lísteček, že odchází samo.

       

     

    20.5. středa

    Čj - procvičování- podstatná jména uč. str. 91, přes folii cv. 4, 5 ( zde podtrhni ).

    M - prac.sešit str.6 cv. 4, 5, 6

    Ps - diktát na str. 25 ( piš do všech 3 řádků), popros rodiče, ať ti nadiktují slova z uč. str. 89 cv.9.b 

    Prv - do sešitu zapiš STROMY NA JAŘE, nakresli a popiš části kvetoucího stromu uč. str. 47

     

    19.5. úterý

    Čj - podstatná jména - řekneme si na Skypu - sejdeme se ve stejných skupinkách , připrav si na to prac. sešit a pero

                (kdo nemohl na Skype, dodělejte si v prac. sešitě str. 22)

    M -  prac. sešit str. 6 , cv. 1,2,3

    Čt - čítanka str.119 , do sešitu  na čtení - úkoly z modrého rámečku

    18.5. pondělí

    Tak ještě tento týden a pak už se uvidíme s některými dětmi ve školesmiley.

    Čj - procvičování slovních druhů uč. str.90 - ústně - umět vyjmenovat všech 10 , opak. hlásek, které jinak slyšíme a píšeme uč. str. 111 přes folii v,f -   h,ch

    Ps - str. 25 ( bez diktátu), čtení knížky ze své knihovničky

    M - str. 4 cv. 3,4,5    počítání se závorkou - nejprve vypočítám to, co je v závorce, napište si výsledek nad závorku a pak dopočítejte celý příklad.

    V úterý se uvidíme na Skypu.

     

    Vyhlášení soutěže: 

    Musím říci, že jsem nečekala sama, kolik slov dokážete vymyslet, společně bychom dali dohromady hodně přes 60 slov. Napsala jsem vám je všechna do přílohy, můžete se podívat, která jsou ta vaše, i která vás třeba nenapadlalaugh.

    1.místo     DáňaˇŘ. (53)                                                                6.místo    Neli (20)

    2.místo     Viky (34)                                                                      7.místo     Daník K.+ Baruška (19)

    3.místo     Filip + Terezka (30)                                                    8.místo     Natálka (17)

    4.místo     Jáša D.+ Eliška Ch. (28)                                           9.místo     Vali+Niky+Juli+Sofi  (15)

    5.místo     Jiřík (24)                                                                   10.místo     Anastázka (12)

                                                                                                        11.místo     Milda  (9)

    Velká pochvala pro všechny, kdo se zapojili a provětrali svoje mozečky. Pro prvních pět malá sladká odměna ve školewink.                                                   soutez_-_slova.docx

     

    15.5. pátek

    Čj - dokončit str. 21 v prac. sešitě + písanka str. 24 

    M - prac.sešit str. cv. 1 - hra na obchod, cv. 2 opakování sčítání a odčítání

    VV - dokresli obrázek    VV.docx  List si musíš vytisknout ( opět musíš dát povolit úpravy, aby se obrázky správně zakryly),  komu to nepůjde, najde si doma libovolné obrázky, část z obrázku odstřihne, nalepí na prázdnou čtvrtku nebo papír a dokreslí. Hezkou zábavuwink.

    Rodiče, nezapomeňte, že pro školu musíte vyplnit a podepsat 2 formuláře (čestné prohlášení + seznámení s pravidly).

     

    14.5. čtvrtek

    Čj - prac. sešit str. 21 cv. 1,2 - procvičování slovních druhů

    M - prac. sešit str. 3 cv. 6,7

    Aj - Školákov.eu - Angličtina 3.roč. - TOYS

    SOUTĚŽsurprise

    Vymysli co nejvíce slov z hlásek. Všude slyšíme slovo K O R O N A V I R U S a tak nám slovo poslouží i v naší soutěži. Tvá slova mohou být složena jen z těchto hlásek, mohou být různě přeskupená, kratší i delší, jména apod. Pošlete mi každý, kolik jste dali slov dohromady. Vyhlášení soutěže bude v pátek! Vymýšlejte sami bez pomoci rodičůsmiley.

    ( Vzpomeňte, již jsme podobnou soutěž dělali ze slova LOKOMOTIVA,vznikla slova - kolo, Iva, oko, vlak, Ota, .........) Pomůcka, když si nebudeš vědět rady - nastříhej si písmenka ze slova zvlášť a různě seskup.

                                                                               

    13.5. středa

    Pochvala všem, kteří zvládli diktát úplně v pohoděyes.

    Čj - dokonči v prac.sešitě str. 20 cv. 4 , do příštího úterý se nauč názvy všech slovních druhů

    A teď hurá na Školákov.eu 

    M - klikni - matematika 2.roč. - sčítání,odčítání do 100 bez přechodu - rozsypané korálky

                                                                                                                        - 3 sestavujeme příklady

                                                                                                                        - hodnotící testík ( zelený mužík s tužkou)

    Prv - klikni - prvouka 2.roč. - lidé a čas - poznáváme hodiny ( procvičte si, co už bychom měli umět smiley.

     

    12.5. úterý

    Čj - str. 20 v prac.sešitě cv. 1,2,3

    M - prac.sešit str. 3 cv. 4,5

    Ps - písanka str. 21 , diktát si napíšeme společně, připravte si písanku a pero na on- line výuku

    Sejdeme se na Skypuwink.

     

    Je tu nový týden a nové úkoly, určitě jste si odpočinuli o víkendu, tak zase do práce. Skupinky na Skype se nám osvědčily, tak zase v úterý, ve stejném složenísmiley.

    11.5. pondělí

    Čj - pracovní sešit str. 19, cv. 1,2,3,4,5 - opakování

    M - pracovní sešit velký str.3 , cv. 1,2,3

    Čt - na přiložený list - doplň vše o knížce, kterou sis doma jistě již přečetl(a) nebo zrovna čteš, vyplněný list pošli až na konci týdne, ať máš více času.    List_do_meho_ctenarskeho_deniku.docx

    Prv - učebnice str.54 - přečti si

     

     

    Prosím rodiče, aby si přečetli důležité informace na společných stránkách třídy. Pro upřesnění - od 25.5. mám přihlášené tyto žáky :Chivers + družina, Řehák + dr., Pfeifferová + dr., Fekete + dr., Karas + dr., Rubáš + dr., Kolář + dr., Kasal + dr., Ležalová + dr., Kovalchuk + dr., Charvátová - pouze obědy, Cukr - pouze obědy, Nastoupilová bez družiny. Jestliže by byla změna nebo jsem na něco pozapomněla ,dejte mi vědět, musím to včas nahlásit, děkuji.

    7.5. čtvrtek

    Sejdeme se na Skype pokud možno po skupinkách : 10 hod. - Viky, Baruška, Filip, Jáchym, Juli, Sofča

                                                                                              10.20 - Anastázka, Milda, Vali, Daník K., Terezka, Neli

                                                                                              10.40 - Naty, Eliš CH., Jiřík, Jáša, Adámek, Eliš B. Niky

                                                                                               11 hod.- Šíma, Lucka, Dáňa Ř., 

    Komu to nepůjde, tak se nestresujte, zkusí to příště. Ještě prosím, aby se děti, které nejsou v té dané skupině ,vždy odhlásily, jinak to bude zase dost nepřehledné. Děkuji.

    Aj - pracovní listy  klimecka_2020-04-29_11-09-22.pdf

    M - velká matematika str. 2 cv. 4,5,6,7

    6.5. středa

    Čj - učebnice str.110, procvičování hlásek, které jinak slyšíme a jinak píšeme, cv. se ž,š,  a z,s přes folii nebo ústně

    M - velký prac. sešit str.2 cv. 1,2,3

    Čt - čítanka str. 118 , opět si vyber 1 povolání a splň úkol do sešitu na čtení

    Prv. - uč. str. 52-53 prohlédni si obrázky a připomeň si rodinky hospodářských zvířat - jen ústněsmiley

    5.5. úterý

    Čj - písanka str. 20

    Čt - hádanky, schválně kolik jich poznáš ?    poznej-pohadkuup.pdf

    M - hledej matematického vetřelce ( v tabulce se vždy skrývá číslo , které tam podle pravidel pro ostatní nepatří), najdi ho a napiš do políčka.    vetrelec_Mat.docx

    V 10 hod. se pokusíme opět spolu vidět na Skype.

    Další informace pro rodiče:

    Na stránkách školy je již ke stažení čestné prohlášení, které musí mít každý žák , který bude chodit do školy. Kdo nemá možnost si ho vytisknout, může si ho vyzvednout ve škole u dveří mezi 8 - 12 hodinou. Vyplněné prohlášení s datem 22.5. můžete zaslat e-mailem nebo přinést do školy. 

    Dejte mi vědět, kteří žáci budou mít zájem o družinu (ranní nebude), odpoledne bude do 16 hodin.

    Výuka bude probíhat od 8 do 11.40 hod., ve skupinách nejvíce  po 15, které se nebudou měnít ani v družině. Učitelka bude chodit s dětmi na oběd a potom předá děti p.vychovatelce.

    Při příchodu do školy budou děti používat 3 různé vchody v přesně určený čas ( upřesním), desinfekce rukou bude u vchodu do školy, ve třídě, na WC. Děti musí mít 2 vlastní roušky na den + igelitový sáček na použité. O ochranných štítech se jedná. 

    Je nutné dodržovat pravidla - omluvit, vždy hned ráno, jestliže dítě nepřijde 

                                                    - dodržet způsob předávání dětí

    Družina se v tomto období nehradí .

    V novém týdnu nás čekají nové úkoly na procvičování. A je opět kratší, jelikož v pátek je státní svátek. V úterý se znovu uvidíme na Skypu.

    4.5. pondělí

    Čj - znovu opakujeme skupiny s "ě" a to v učebnici na str. 89, cv. 7, 10, 11 - ústně, cv. 8 - podtrhni přes folii, cv. 6 opiš do školního sešitu

    M - velký prac.sešit str.1 cv. 4,5,6,7,8

    Prv - Vypiš do sešitu na prvouku  Květiny na jaře - opiš názvy květin, nakresli rostlinu a popiš její části ( květ, stonek,list,kořen) - učebnice prvouky str. 46

     

    30.4. čtvrtek

    Tradice vztahující se k předvečeru 1.máje je Pálení čarodějnic, takže dnešním úkolem bude pro vás buď nějakou čarodějnici nakreslit nebo třeba vyrobit ( můžeš použít maminčinu vařečku a nalepit na ní zbytky hadříků, vlny místo vlasů apod., fixou dokreslit obličej a třeba i z modelíny vyrobit velký nos), záleží na vás. Budu čekat na vaše výrobky a obrázky.

                                                                   

     

    Pusťte si pohádku na youtube Malá čarodějnice.

    Nezapomeňte však dnes na čtení - Čítanka str. 116 - 117.

    Přeji všem krásný prodloužený víkend a v pátek nepracujte, je přece Svátek práce laugh.

    29.4. středa

    Čj - práce s učebnicí, str.88 - cv. 1,2,4,5 doplňuj skupiny s ě  přes průsvitku, do školního přepiš cv. 3 ( 3 řádky).

    M - velká matematika č.6 , opakování sčítání a odčítání do 100, str.1 cv. 1,2,3

    Prv - Školákov.eu , prvouka pro 2.roč. hospodářská zvířata

    28.4. úterý

    Čj - dokončit v prac.sešitě str.18

    M - dokončit oranž.sešit str.32, sešit si schovejte, vyberu si ho,až budeme ve škole.

    Čt - pokračujte ve čtení knížek z vaší  domácí knihovničky.

    INFO pro rodiče:

    Do školy je nutno se vždy přihlásit týden před nástupem a to přihlašovacím formulářem, který bude pro vás od příštího týdne na stránkách školy. Platí, že budou děti ve skupinách po 15, za daných hygienických podmínek. Tyto skupiny budou i v družině. Na obědy se bude chodit od 11 hod. do 13 hod. po skupinách. Dnes p. ředitelka nabídla možnost štítů namísto roušek. Napište mi předběžně, kdo by měl zájem o tento štít. Bude zajištěna desinfekce. Další postup bude dán podle dalších získaných pokynů.

    S dětmi se můžeme vidět v úterý v 10 hodin na Skype. Odkaz pro připojení - https://join.skype.com/hKEyoLGuZcB2 ( musíte mít vytvořený účet na Skype, doporučuji stáhnout).Doufejme, že se nám to podaří. A když ne, zkusíme to příště jinakwinklaugh

     

     

    Nový týden je tady a s ním další práce, i když tento týden bude pro vás kratší, v pátek nás totiž čeká státní svátek.

    27.4. pondělí

    Čj - prac.sešit str.18 cv.1,2 - procvičování i,í,y,ý,ě.

    Ps - str. 19

    M - oranž. sešit str. 31

    Prv - Hospodářská zvířata a drůbež, prac. list str.58, vystřihni, nalep, vybarvi a popiš celou rodinku zvířat.

     

    24.4. pátek

    Čj + VV - učebnice str . 87 - přečti příběh a vyprávěj podle otázek a,b. Zjisti, co je to ostrov (od rodičů nebo ve wikipedii).

                 - Pohádkový ostrov - 1 a .

    M + Pč - Popros dospělého, ať vytrhne z velké matematiky č.6 uprostřed kartičky na násobilku ( za str. 16) , sám překládej a natrhej na dílečky. Pouze násobky 2, 3, 4. Dílečky dej do obálky nebo zásobníčku. Neztrať je, budeme je potřebovatmail.

    Tv - určitě nezahálíš a udržuješ se v kondici. Vymysli 3 cviky, které zařadíme do rozcvičky. Najdi si nějakou kostku ze stavebnice a udělej 5 dřepů s kostičkou na hlavě ( nesmí ti spadnout), zkus dojít do vedlejší místnosti, lehni si na záda, podepři se na lokty a kostičku přidrž nohama, zvedni nohy i s kostičkou alespoň 5 krát. Jsem zvědavá, jak to zvládnešyes.

                                                

    23.4. čtvrtek

    Čj - práce s učebnicí str .86, cv. 7,8 pouze přes folii nebo ústně, do školního sešitu cv. 5 - doplň slova podle obrázků a přepiš celé věty .

    Aj - pracovat do listů angličtiny, procvičovat na počítači - https://www.umímeanglicky.cz  (Pexeso- Umíme anglicky).

    Čt - čítanka str. 114- 115, HRA - vyber si jedno povolání a splň úkolwink

     

    22.4. středa

    Čj - a zase ten Školákov.eu - procvičování i,í,y,ý 2.roč. - tužka, křížovkářské hádanky

    M - oranž.sešit str.30

    Ps - str.18 ,ˇpokračuj ve čtení své zvolené knihy.

    Prv. - Školákov.eu - prvouka pro 2.roč. Naši ptáci 

     

    21.4. úterý

    Dnes se z vás stanou kouzelníci i spisovatelésurprise

    Čj - dokončit str. 17 v prac.sešitě

    Čt - zde se z tebe stane spisovatel, nebudeš číst, ale vymyslíš, co jednotlivé postavičky z Čtyřlístku budou v příběhu říkat. Určitě znáš Fifinku, Bobíka, Myšpulína a ........? List ti musí někdo z rodičů vytisknout a ty dopisuj tiskacím písmem do bublin.

    Skener_20200420.pdf

    M - kouzelník vymyslel MAGICKÝ ČTVEREC - takový , kde v každém řádku, v každém sloupečku , v každé diagonále (šikmo) vychází vždy stejný součet. Jsem zvědavá, zda to dokážeš, jako on.

           doc1.docx      

    Kdo to nemůže vytisknou, tak si čtverce překreslí na papír.

    Je tu nový týden a v něm další učení - mučenílaugh

    20.4. pondělí

    Čj - pokračujeme se slabikami bě,pě,vě,mě - prac.sešit str. 17 cv. 1 + úkol pro bystré hlavy

    M - oranž. sešit str. 29

    Čt + Ps - písanka str. 17, diktát si nech na zítra

                 - čítanka - str. 112 básničky a hádanky

    Prv. - prac. list - Jaro v lese cv. 1,2, obrázek zkus jen dokreslit, jelikož z druhé strany by ti to chybělowink( nemusíš).

     

    6 nejhezčích obrázků z pátku, víc se mi sem nevejde, ačkoliv jste si na obrázcích dali moc záležetyes

    17.4. pátek

    Čj - dokonči str. v prac. sešitě ( 16 cv.4)

    M - oranž. str. 28

    VV - představ si, že naší Zemi přistáli mimozemšťani, nakresli jednoho, jak si ho představuješ, fantazii se meze nekladou. Nejhezčí a nejoriginálnější obrázky se objeví na našich stránkáchwink.

     

     

    INFORMACE PRO RODIČE :  

    V návaznosti na návrh vlády na uvolnění škol, provádíme průzkum - kolik rodičů počítá s tím, že by dítě od 25.5. docházelo do školy (formou tzv. školní skupiny). Kdo bude mít zájem o vzdělávání ve škole ( možnost je dobrovolná), musí se nahlásit. Dejte mi vědět do pondělí 20.4. Děkuji.

    16.4. čtvrtek

    Čj - procvičování skupin bě,pě,vě,mě  - prac.sešit str. 16 cv. 1,2.

    M - oranž.sešit str. 27

    AJ - pracuj na prac. listech, které jsi dostal nové, procvičuj na Školákov.eu - angličtina 3.třída - Numbers

     

    15.4. středa

    Dnešní den si procvičuj na počítači:

    Čj - Školákov.eu , klikní:  český jazyk 2.třída, klikni : písmeno ě - motýlí hemžení

                                                                                                              - známkované diktáty bě,pě,vě,mě

    M - Školákov.eu , klikni: matematika 2.třída, klikni: učíme se násobky č.2 - kytičky

                                                                                                                                - motýlci

                                                                                                                                - třešně

    Prv. - prac.list  PTÁCI str. 61 .   Doporučuji podívat se na:  CT edu- 1.stupeň - prvouka - Živá příroda - jarní přírodasmiley, bude se ti to hodityes.

                                                                                                               

    Tak se zase scházíme po velikonočních prázdninách u počítačewink,kde na vás budou celý týden čekat další cvičení, příklady a úkoly. Věřím,že vám vše půjde jako doposud. 

                                                                        

    14.4. úterý

    Čj - slova se skupinami BĚ, PĚ, VĚ, MĚ. Pozor jinak slova čteme (bje, pje, vje ,mňe) a jinak píšeme - bě, pě, vě, mě. Podívej se do učebnice čj na str. 85 cv. 1,3,5 ústně čti.     Cv. 2 přepiš do sešitu a dej skupiny do kroužku.

    M - oranž.sešit str. 26, opakuj zpaměti řady čísel 2 do 20, 3 do 30 a nově si napiš řadu 4 do 40.

    ČT - pokračuj v četbě své vybrané knížky. Již brzy se budu ptát na různé otázky.

    Ps - str. 16, doplň u,ú,ů a přepiš + rébusy.

     

     

    Od čtvrtka vás čekají velikonoční prázdniny. Užijte si volna, doufám ,že vás čeká i nějaká sladká nadílka od zajíčka.

    Další ,tak trochu jiná škola ,vás bude čekat zase v úterý, kdy vám napíšu. Mějte se krásně sluníčka, budu se těšit na vaše videa a zprávičky.  Vaše p. uč.smiley.

     

    8.4. středa

    Čj -  Zkus vymyslet krátký verš - rým ( velikonoční nebo jarní), komu to nepůjde,zkusí, zda si pamatuje nějakou hodovačku. Pošlete mi nějaké pěkné, budu se těšit .

    Prv. -  Zakroužkuj odpovědi ve velikonočním kvízu . Jsem zvědavá, jak to zvládneš, zkus to sám(a), bez pomociwink.

                      Velikonocni_kviz.docx      ( musíte povolit úpravy)

           - Vytvoř dvě kraslice z vyfouknutých vajíček, můžeš je omalovat, polepit, omotat , jak budeš chtít. Různé nápady   najdeš na internetu .

                 https://carujeme.cz/20-inspiraci-velikonocni-zdobeni-vajec/

     

    7.4. úterý

    Čj - slova s dě,tě,ně - prac.sešit str.15

    Čt - velikonoční čtení str. 110 - 111

    M - str. 25 oranž.sešit

    Poproste někoho z rodičů, ať vám vyfouknou dvě vajíčka, která si připravte na středu na výrobu kraslicsmiley.

     

    Je tu nový týden a já doufám, že vám v něm půjde všechno tak, jako v těch předcházejících, tzn. výborně.

    6.4. pondělí

    ČJ - čti si slova se skupinou dě, tě, ně v učebnici na str.82 cv. 2,3,4

          - v prac.sešitě dokonči str. 14

    Ps - písanka str. 15 - vrátíš se zde zpátky k pohádkám

    M - oranž.sešit str. 24

    Prv. - prac.list - Ptáci na jaře str.57. Určitě se již těšíš na velikonoce, jsem zvědavá, zda již máš zaseté osení. Čeká na vás velikonoční kvíz.

                                           

    Přeji všem hezký víkend a děti, nezapomeňte si zasít oseníčko, ať vám stačí vyrůstsmiley. Velikonoce se blíží.

    3.4. pátek

    Čj - nové - psaní dě, tě, ně. Pracovní sešit str.14 cv.1,2,3. Pozor - jinak čteme , jinak píšeme. Háček se stěhuje nad písmeno  "e" = ě.

    M - oranž. sešit str.23, opakuj si řady dvou a tří

    Pč -  určitě máte nějakou stavebnici, postavte mi každý nějakou stavbu nebo dopravní prostředek i cokoliv jiného.

     

    2.4. čtvrtek

    Čj - procvičování na str. 80 uč. ústně nebo přes folii, do školního sešitu přepiš cv. 6 ( dva řádky).

    Čt - čítanka str. 106, vypiš rýmy do sešitu

    Aj - opakuj a procvičuj clothes, numbers, colours - podívej se na videa na-  www.Čt edu - 1.stupeň cizí jazyk  Aj smiley

    M - oranž.sešit str. 22 (vynech 21, necháme si na potom).

     

    1.4. středa

    Čj - dokončit stránku 13 v prac.sešitě, opakuj si měkké a tvrdé souhlásky - nezapomeň

    M - oranž. sešit str.20

        -   sestavit řadu čísel po 2 do 20, po 3 do 30 a naučit se ji odříkávat ( příprava na násobení )

    Ps - písanka str.14

    Čt - dokončit prac.list Dobrodružství veverky Zrzečky str. 49

    kviz-1.docx                    POHaDKOVE_DVOJICE.docx

     

    31.3. úterý

    Čj - prac.sešit str.13 ,cv. 1, 2,

        - zahraj si hru Slovní fotbal - utvoř řadu 10 slov, každé další začíná slabikou, kterou první končí, např. noha- hana- nanuky - kytara .........

    M - oranž.sešit str. 19, matematická pohádka:  utvoř řadu 6 domečků a zabydli je čísly podle pohádky, vzpomeň součet čísel bydlí na půdě, rozdíl čísel bydlí ve sklepě.......V prvním domečku bydlí čísla 11 a 21. Kdo to dokáže? Domečky nakresli na proužek papíru.

    Čt - pokračuj v četbě tvé knížky

     

    30.3. pondělí

    Čj - učebnice str. 79, 1.cv. napiš doplněné do školního sešitu, ostatní doplň přes průsvitku ( nemusíš folii fotit).

    M - oranžový sešit str.18

    Čt - prac. list - Dobrodružství veverky Zrzečky str.48 - pouze přečti

    Prv. -  prac. list Zahrada na jaře cv. 1,2,3

     

    Čeká nás další týden. Můžu vás všechny jen a jen chválit, protože vaše práce, které mi posíláte, máte pečlivě vypracované. Vždycky mě moc potěší, když vidím, jak pěkně čtete, cvičíte. Mám radost i z vašich pozdravů, které mi přistanou na mobilusmiley

                            Vzpomenete si, kde jste se fotili?laugh

    VYHODNOCENÍ - Čtenářská soutěž - umístění v první desítce

    1. místo -  Valinka ( 97 )                                    5. místo -  Jáša ( 75 )                                       9. místo -  Jáchym K. ( 63 )

    2. místo -   Jiřík  ( 94 )                                       6. místo -  Julinka ( 70 )                                  10. místo - Terezka, Nelinka ( 60 )

    3. místo -   Filípek ( 87 )  ,Milda ( 87  )              7. místo -   Viky , Daník K. ( 68 )         

    4. místo -  Eliška M. CH. ( 78 )                         8. místo -  Baruška ( 66 )

    Bonbóny si přeměníte ve škole za opravdovélaugh.

    27.3. pátek

    Čj - dokončit str. 12 v prac.sešitě

    M - oranž. sešit str.17

    VV - nakresli svůj portrét ( jen hlava s rameny - vzpomeňte si, jak jste malovali mě), ale ne jen tak obyčejný. Takový , který se hodí do současné situace, to znamená s rouškou. Můžeš si jí ozdobit různě. Jsem moc zvědavá, jaké obrázky mi pošletecoollaugh.

     

    26.3.čtvrtek

    Čj - prac.sešit str.12 cv.1, 2, 3.

    Aj - procvičovat barvy, oblečení, rodina, dokončit prac.listy

    M (oranžová) - str. 16, opakovat čísla v angličtině

    Čt - čítanka str.109 , napiš do sešitu na čtení odpověď na otázky v modrém políčku.

     

    25.3-středa

    Čj - procvičovat v učebnici jednotlivá cvičení, ústně, mohou i přes folii. Čj str. 78

    Ps - písanka str.13, u diktátu popros někoho, kdo ti nadiktuje 6 jmen - pozor píšeš je s velkým písmenem.

    M - najdi si v  Matýskově matematice  na počítači uč. 2.roč 5.díl str. 19,kde si zopakuješ rýsování přímky,úsečky, bodu. Do sešitu na geometrii pak narýsuj 3 přímky (k,l,m), 3 úsečky AB ,CD ,KL , 5 bodů,které neleží na přímce, 5 bodů, které leží na přímce.

    Prv.- pomoz mamince zalévat všechny pokojové květiny

    Vyhodnocení soutěže ve čtení bude v pátek, ještě nemám všechny počtysmiley.

    24.3. úterý

    Čj - dokonči str. 11, cv. 2c, cv.3

        - také doplň druhou str. prac. listu s měkkými a tvrdými souhláskami

    M - vystřihni si 4 čtverce, 4 obdélníky, 4 trojúhelníky a 4 kruhy ( můžeš použít starý pracovní sešit, vystřihnout a ostatní podle tvarů obkreslit) , sestav libovolný obrázek z těchto tvarů a nalep na papír.

    Čt - pokračuj v četbě tvé oblíbené knížky, můžeš mi kousek i nahrát, ať vidím, jak se stále víc a víc vylepšuješwink

    Tv- doskákej po jedné noze do druhé místnosti a po druhé zpátky, udělej 10 žabáků, 10 krát dej nohy za hlavu.   

     

     

    A začíná nám další týden. Doufám, že vše zvládnete, jako ten předchozí. Mám z vás děti velkou radost, protože se ani nestačím divit, jak máte práce pěkně vypracované.

                                 

    23. 3. pondělí

    Čj - prac. sešit str. 11, cv .1, 2 a, b ,

    - také si opakuj měkké a tvrdé souhlásky a vybarvi balónky v prac. listu s klaunem   

    M - oranžový sešit str. 15

    Čt - SOUTĚŽ - najdi si v čítance str. 108 a maminka nebo babi nebo taťka ať si vezme stopky a naměří ti minutu na čtení. Po minutě spočítej počet slov, které jsi přečetl(a).Zkus si to třikrát po sobě a nejlepší počet mi pošli.  Spoléhám na vás, že to budete plnit poctivěangel.

    Prv.-  prac. list  Rozkvetlé stromy 1,2,3, také si zkus říct všechny měsíce v roce, roční období a dny v týdnu, uvidíš, jestli jsi to už nezapomněl(a).

     

    20.3. pátek

    Čj - pokračuj ve čtení tvé oblíbené knížky, popřemýšlej, které postavy nebo zvířátka tam vystupují.

    Ps - písanka str. 12, přepiš říkanku, odděl čarami a přepiš psacím písmem dopravní prostředky.

    Tv - nezapomeň na pohyb, alespoň 10 dřepů, 10 sedů lehů , 10 klikůwink.

    Zahraj si na fotografa a vyfoť mi vše a pošli ( neplatí pro ty rychlíky ,kteří mi již vše poslali yes).

     

     

    19.3.čtvrtek

    Čj - dokončit str.10, cv.3,4.

    Aj - postupně vybarvit a nalepit do sešitu angličtiny obrázky z pracovního listu, umět přečíst slova

    Čt - dokončit prac. list Tajemství půlnoční mlhy na str.73

     

    18.3. středa

    Čj - čtení z knihy, kterou sis vybral..

    M - oranžový sešit str.14 cv.1,2,3

    Prv. - druhá str. pracovního listu Jarní květiny 1,2,3 ( zkus ty rostliny, které poznáš, ostatní můžeš vyhledat na googlu),když opravdu nebudeš vědět, poradímsmiley.

     

    17.3. úterý

    Živá vysílání : můžete kromě již zmíněného pořadu "učítelka" na druhém programu denně od 9.35 sledovat také on- line každý den od 9 hod naYouTube kanálu Online výuka. Není nutno přenos sledovat živě, videa budou k dispozici k opakovanému přehrávání.

    Čj - prac.sešit - str. 10 ,cv. 1,2

    učebnice Čj procvičuj doplňování přes folii( průsvitku) na str. 109 

    M - oranžový sešit str.13 cv.1,2,3

    čtení - prac.list str.72 - Tajemství půlnoční mlhy

     

    16.3. pondělí

    Prac.sešit z Čj - dokončit stránku 9 cvičení 2 a 4.

    Písanka str.11 přepsat říkanku ,napsat názvy měsíců.

    Matematika - malý oranžový sešit str.12 cv. 1,2,3.

    Prv. pracovní list - Přišlo jaro: doplnit slova do vět, omalovat jarní obrázek, vyluštit tajenku.

     

    15.3.

    Doporučuji - učení zábavnou formou:

    procvičování na stránkách Školákov.eu

                                               Matýskova matematika 

      interaktivní učebnice         www.novaskoladuha.cz/certifikáty-domácí-výuka-2020    ( zde si můžete stáhnout učebnice na měsíc zdarma), český jazyk, matematiku, prvouku.    

    Děti, vyberte si doma knížku, kterou si budete číst každý den. Až se sejdeme ve škole, každý nám o ní popovídá.

    Budete mít také co psát do čtenářského deníku, ve kterém vás budou čekat kraťoučké otázky k té vaší knížce.

                                                                                  

    Vzhledem k situaci,která nastalafrown, budu na těchto stránkách od pondělí zasílat úkoly na každý den. Do pátku zatím dokončete pracovní sešit ( velký ) z matematiky, kde je na poslední straně  opakování učiva.wink

    Chtěla bych požádat rodiče, aby se mi ozvali na mobil. Od pondělí bych zřídila skupinu na whatsapp, kde budou pro všechny dané nové informace.Ofocené vypracované listy ovšem musíte zasílat pouze na moje číslo ( ohledně ochraně soukromých dat). Kdo nemá možnost použít whatsapp, poslal by mi výsledky prací na e-mail.( Presslova@seznam.cz)..

    Pro děti jsem připravila pracovní listy na ČT, PRV, procvičování měkkých a tvrdých souhlásek, Aj. Listy si můžete vyzvednout zítra 12.3. mezi 11 - 12 hod. před školou . Jestliže máte možnost domluvit se a vzít listy pro více dětí, bude to lepší. Děkuji za spolupráci, bude to pro všechny dost náročné.   Změna - ruším Centrál ,vzhledem k vývoji situace a také tím, že si již většina prac. listy vyzvedla ( zbývá posledních 5) je možno vyzvednout si je v pátek od 9 - 14 hod. nebo v úterý od 9 do 16 hodin před školou.

    Nevyplňujte listy najednou, je to práce na 3 týdny.  Každý den budete mít na stránkách učivo podle rozvrhu. Výsledky mi pošlete vždy v pátek. Děkuji .smiley                                             

                                               

    Přineste si děti knížku " S Blbounem kolem světa".

    V pátek nás čeká projekt navaný " Spolupráce". Do školy si přineste penál, pastelky, svačinu a přezůvky.

     

    Příští týden se uskuteční již tradiční burza knih. Noste knihy, kterými byste chtěli přispět na dobrou věc do pátku.

                                                                        

    Bruslení nás čeká v úterý 25.2.

    Dnes jsem dětem nedala prac. sešit, ve kterém mají zadání na úkol. Tím pádem ho budou mít až na zítra. Omlouvám sesmiley.

    22.1. jdeme do mosteckého divadla na představení Čarovná pastelka, vstupné 60 Kč, vybírám. S sebou učení na 3.,4. hodinu, svačinu, pití. Odcházíme v 8.hodin. Představení začíná v 8.30.

                       

    Bruslení v novém roce - 14.1., vše platí, jako minule.smiley

    V pátek máme s dětmi vánoční posezení, vyučování končí v 11.40. Přineste si hrneček na čaj, cukroví a penál.

    Děti, nezapomeňte přinést malý dáreček pro svého kamaráda. Dáme si je pod stromeček v pátek 20.12.angel

                      

    Ve čtvrtek 19.12. odpadají sportovní hry.

    V  úterý sraz před školou  7.40. S sebou pití, svačinu, malé kapesné. Odjezd v 7.45 od Krokodýla.Vrátíme se na oběd, kolem 13.hodny.

    Každé pondělí je doučování od 12 hod.- 12.45. Kdo má zájem nebo nějaké nejasnosti v učení má možnost přijít. Jen mi to vždy nahlásit předem.😊

    Chtěla bych poděkovat rodičům za velké množství dobrůtek.Vše se do jedné nadílky nevešlo, děti je najdou též v adventním kalendáři a v drobnostech na vánoce. Děkuji .

                                                               

    Ve čtvrtek 5.12. nás čeká ve třídě projekt Čertoviny, do školy si přineste penál, věci na angličtinu.devilwink.

     

    Kdo ještě nezaplatil divadlo, přineste 110 Kč. Již 10.12. jedeme na Spejbla a Hurvínka.

    Také nezapomeňte ponožku pro Mikuláše, třeba se u nás zastaví.devil

     

    Zveme všechny rodiče a děti na vánoční dílny. V sobotu 30.12. od 10 hodin.

     Bruslení bude pouze 1 krát za 3 týdny, tzn. jdeme bruslit až 3.12. Nezapomeňte si s sebou do školy vzít věci na Čj a M + 15 Kč na vstupné.smiley

     

    Dne 20.11. se koná třídni schůzka od 17.hodin. Všichni rodiče jsou srdečně zváni.

     Na Pč v pátek přinést klubíčko vlny.

    Ve středu přijďte do tělocvičny na Halloween. Od 17.hodin, masky jsou vítány.

                                                          

    10.12. nás čeká představení v Praze v divadle Spejbla a Hurvínka.

    Od listopadu začneme chodit v úterý na bruslení. Termín ještě upřesním.

    12.11. první bruslení, budeme chodit 1 krát za 14 dní.

     S sebou Čj, M ,penál, svačinu, pití, Věci na bruslení, 15,-Kč na

    vstupné. Odcházíme v 8.20 ze školy.

    Úterý a středa 29.,30.10. jsou podzimní prázdniny.smiley

    V pátek jdeme do knihovny na " Pasování na čtenáře ". Do školy jen penál, svačinu, pití, přezůvky

    Na VV přinést 1 fotografii z rodiny, kterou můžeme použít a nevracet, může být i okopírovaná. Do příštího týdne.

    Potvrzení pro VZP ohledně ŠvP škola hromadně nevydává,je to zrušené.

    Ve čtvrtek 5.9. začínají sportovní hry od 11.45 -13.30. Děti si vezmou cvičební úbor ze školy.

     

    Začínáme 9.9.2019.

    10.9. se sejdeme na třídní schůzce v 17. hodin.

    17.9. odjíždíme do ŠvP.